| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Wiek mieszkania a jego cena

Wiek mieszkania a jego cena

Czy na rynku nieruchomości najdroższe są najmłodsze mieszkania? Czy obowiązuje zasada wyznawana przez miłośników wina, że najbardziej pożądane są te najstarsze? Odpowiedź na te pytania nie jest wcale jednoznaczna.

Opracowanie Emmerson Realty dla serwisu Otodom, na podstawie danych serwisu Otodom.

W Warszawie najdroższe mieszkanie dostępne obecnie na rynku, wyceniane przez obecnego właściciela na 12 mln zł, zostało oddane do użytkowania w 2007 roku. Reprezentuje więc segment najmłodszych lokali mieszkalnych. Na drugim miejscu znajduje się lokal pamiętający jeszcze czasy I wojny światowej. Najniższa cena w rozpatrywanym gronie przypadła lokum wzniesionemu między 1946 a 1969 rokiem. Podobna sytuacja ma miejsce we Wrocławiu. Mieszkanie z 2007 roku kosztuje 4,5 mln zł, z kolei druga lokata ze stawką wynoszącą blisko 2 mln zł przypadła w udziale nieruchomości pochodzącej z 1907 roku. Tak samo rzeczy mają się w Gdańsku oraz Poznaniu. A jak wygląda sytuacja w Krakowie, który przecież słynie ze swoich zabytków nie tylko wśród polskich, ale również i zagranicznych turystów? Można by zakładać, że w tym mieście najbardziej cenne będzie mieszkanie z pierwszego, najstarszego segmentu. Tak jednak nie jest. 8,5 mln zł, a więc najwyższą stawkę w stolicy Małopolski trzeba wyłożyć za nieruchomość ukończoną w 2015 roku. Najstarsze mieszkanie z ceną całkowitą na poziomie 3,95 mln zł znalazło się dopiero na trzecim miejscu.

Zaprezentowane podsumowanie jednoznacznie wskazuje, że w każdym z miast najdroższą nieruchomość stanowi lokal mieszkalny z najmłodszej grupy, wzniesiony już po 1990 roku.

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Ziobrowski Tax & Law

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »