reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Poznań: deweloperzy obrali kurs na naturę

Poznań: deweloperzy obrali kurs na naturę

Puszcza Zielonka - jeden z największych kompleksów leśnych w Wielkopolsce (ok. 50 jezior, rzadkie gatunki roślin) - przyciąga poznańskich deweloperów jak magnez. Na obrzeżach parku rosną kolejne inwestycje mieszkaniowe: Osiedle Natura, Zielone Wzgórza i Zielona Dolina. Ma być nowocześnie i kameralnie, ale przede wszystkim ekologicznie i bez zbytecznej ingerencji w środowisko naturalne.

 – Murowana Goślina to możliwości inwestycyjne i wielkie bogactwo przyrody. To gmina proekologiczna, nowoczesna, dbająca o bezpieczeństwo mieszkańców. W ten nurt wpisuje się także nasza Spółdzielnia Mieszkaniowa Zielone Wzgórza. W planach zagospodarowania dbamy o rozwój terenów zielonych, w trosce o to, by nasza nazwa odpowiadała rzeczywistości – mówi Adam Szweda, prezes zarządu spółdzielni Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie. 

Zobacz także: Promocyjne ceny mieszkań osiedla RED Park w Poznaniu

Lasy Puszczy Zielonka oraz dolina Warty, otaczające osiedle, uchodzą za jedne z najatrakcyjniejszych lokalizacji blisko Poznania. W takim otoczeniu spółdzielnia wybudowała osiedle wystylizowane na małe miasteczko. Brukowe uliczki, zaułki, ratusz czy rynek, to tylko niektóre z pomysłów architektów.

Po wschodniej stronie puszczy, w miejscowości Kobylnica powstaje kompleks dwóch kameralnych budynków wielorodzinnych pod nazwą Zielona Dolina.

– Geometryczna architektura budynków i prostokątne bryły oraz zastosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych sprawi, że osiedle doskonale wpasuje się w otaczający je zielony kompleks, nie zaburzając przy tym harmonii leśnej doliny - zapewnia Filip Przyłuski z Partner Nieruchomości, inwestora Zielonej Doliny. – Place zabaw dla dzieci i miejsca rekreacji zaplanowano tak, by nie straciły niepowtarzalnej atmosfery leśnej polany.

Zobacz także: Nowa inwestycja w Mosinie koło Poznania

Z kolei w Biedrusku, 10 km od północnej granicy Poznania, również w otulinie Puszczy Zielonka powstaje Osiedle Natura budowane przez firmę Jakś-Bud. Przy realizowanych tam mieszkaniach i domach wykorzystywane są wyłącznie naturalne materiały budowlane. Towarzyszący inwestycji obszar został włączony do europejskiej sieci ekologicznej Natura 2000. 

W gminie Czerwonak, w miejscowości Mielno powstaje osiedle Villa Morena, której wykonawcą jest spółka Reduta. Firma daje klientom do wyboru różnorodne przyrodniczo działki na stoku wzgórza, wszystkie z pięknym widokiem, w tym na rezerwat Zielonka.

- Projekt urbanistyczny i architektura osiedla, w połączeniu z dziewiczą przyrodą czynią je wyjątkowym – zapewnia Marek Ważbiński z firmy REDUTA w Poznaniu.

Deweloperzy obrali wspólny kurs na naturę. W miejskich inwestycjach powstają miniaturowe oazy zieleni, coraz częściej widać także drewniane elementy elewacji. Puszcza Zielonka to skarb poznańskiego powiatu.  

Źródło: Passion PR

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zielona Dolina w Kobylnicy / Fot. od Passion PR
Zielona Dolina w Kobylnicy / Fot. od Passion PR

Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie/ Fot. od Passion PR
Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie/ Fot. od Passion PR

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace to zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, profesjonalne usługi doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego oraz nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama