REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wakacyjne apartamenty w Bułgarii hitem w Polsce

Rośnie wśród Polaków zainteresowanie inwestowaniem w zagraniczne nieruchomości. Kupujemy apartamenty w Bułgarii, Kairze, Egipcie, a nawet na Tureckiej Riwierze. / Fot. Fotolia
Rośnie wśród Polaków zainteresowanie inwestowaniem w zagraniczne nieruchomości. Kupujemy apartamenty w Bułgarii, Kairze, Egipcie, a nawet na Tureckiej Riwierze. / Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W serwisach ogłoszeniowych znajdziemy tysiące ofert sprzedaży nieruchomości w atrakcyjnych wakacyjnie lokalizacjach za granicą. Wielu z nas wydaje się, że zakup apartamentu nad Morzem Czarnym lub Śródziemnym to abstrakcja, ale okazuje się, że studio usytuowane tuż przy plaży, kosztuje 2 razy mniej niż kawalerka na warszawskiej Białołęce. Kupno takiej nieruchomości daje nie tylko możliwość wyjazdu na wakacje w dogodnym dla nas czasie - to również dobra inwestycja.

W bazie serwisu otoDom.pl znajduje się ponad 3,5 tys. ofert zagranicznych nieruchomości.

REKLAMA

– Wśród osób zainteresowanych zakupem nieruchomości królują kierunki idealne na wakacyjny wypoczynek, a wśród nich Egipt, Turcja, Hiszpania i Portugalia – mówi Przemysław Kotwicki, dyrektor serwisu. – Prym wiedzie jednak zdecydowanie Bułgaria, której dotyczy ponad połowa ofert. Niskie ceny, bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji oraz dostępność komunikacyjna sprawia, że perła Europy Wschodniej przyciąga wielu Polaków zainteresowanych zakupem nieruchomości. Szukają lokalu, w którym będą mogli spędzać urlop przez cały rok, ale również który, wynajmowany turystom, będzie inwestycją procentującą godziwym zyskiem.

Zobacz także: Zakup wakacyjnej nieruchomości w Europie: dobra inwestycja?

REKLAMA

Bułgarski sektor turystyczny rozwija się w bardzo szybkim tempie i rośnie w siłę. Bułgaria jest ostatnio jednym z najbardziej popularnych kierunków podróży wakacyjnych w Europie Wschodniej. Długie, piaszczyste plaże nad Morzem Czarnym przyciągają rosnące rzesze turystów.

– Bułgaria to również obecnie najlepsze w Europie, pod względem ceny oraz bezpieczeństwa i potencjału, miejsce do inwestowania w nieruchomości – zauważa Stanisław Lewicki, ekspert ds. zagranicznych rynków nieruchomości i szef agencji nieruchomości ILS Poland. – Nowo powstałe i stale budujące się apartamentowce, osiedla domów oraz rozbudowująca się infrastruktura turystyczna, rekreacyjna i wypoczynkowa, sprawiły, że w ostatnim czasie odnotowano tu rekordową sprzedaż nowych nieruchomości. Doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że również zainteresowanie Polaków w inwestowanie kapitału w sektor nieruchomości zagranicznych rośnie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Analiza ofert w serwisie otoDom.pl wykazała, że najwięcej oferowanych na sprzedaż nieruchomości znajduje się w najsłynniejszym bułgarskim kurorcie – Słonecznym Brzegu. 30-metrowy, komfortowy apartament w samym centrum miasta i zaledwie 600 metrów od plaży kupimy tam za nieco ponad 100 tys. zł. Mieszkanie znajduje się w kompleksie z wieloma udogodnieniami, jak recepcja i 24-godzinna ochrona, restauracja, własny basen, sklepy oraz podziemny parking. 

Jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę znajdziemy, jeśli zdecydujemy się na zakup nieruchomości w dalszych liniach zabudowy. Zaledwie 4 km od plaży możemy znaleźć mieszkanie o zbliżonym standardzie, ale za nawet dwa razy niższą cenę bądź już umeblowany lokal w tej samej cenie, ale o dużo większej powierzchni. Nieruchomości te tworzą mini miasteczka, na terenie których znajdują się baseny, fitness cluby, SPA, korty tenisowe, restauracje, boiska do gry i wiele innych. Deweloperzy uruchamiają nawet stałe połączenia między kompleksem a plażą w Słonecznym Brzegu.

Zobacz także: Wakacyjne nieruchomości: kierunek Cypr

Eksperci od obrotu nieruchomościami za granicą uważają, że ten rok może być ostatnią okazją na zakup nieruchomości w tak atrakcyjnej cenie.

– Chociaż w ubiegłym roku ceny apartamentów spadły, znów zaczynają rosnąć średnio o kilkanaście procent w skali roku, a do 2015 roku prognozowane są kolejne wzrosty – zauważa Stanisław Lewicki. 

Egipt to kolejny, młody jeszcze i stale rozwijający się rynek nieruchomości z ogromnym potencjałem. W wyniku ogromnych inwestycji czynionych przez firmy zachodnie, okolice Hurghady to aktualnie ogromny plac budowy. W chwili obecnej w wyniku systematycznego rozwoju runku, wśród nowych inwestycji pojawiły się oferty od deweloperów w bardzo atrakcyjnych cenach.

W serwisie otoDom.pl znajdziemy ogłoszenia sprzedaży mieszkań w powstających obecnie w Hurghadzie apartamentowców w cenie od 7,5 tys. euro. Budynek usytuowany jest 600 m od plaży, mieszkania wykańczane są pod klucz, z okien rozciąga się cudowny widok na morze a do dyspozycji mieszkańców pozostają, znajdujące się na terenie budynku: ogród, baseny i centra fitness. 

Popularności tego kierunku nie osłabiły nawet mające miejsce na początku roku zamieszki w Kairze. 

– Paradoksalnie, odnotowaliśmy w tym czasie zwiększone zainteresowanie apartamentami w egipskich kurortach ze strony polskich inwestorów, liczących na jeszcze niższe ceny nieruchomości – mówi szef ILS Poland – Inwestorzy wierzą, że sytuacja wkrótce wróci do normy i turyści zaczną przekonywać się z powrotem do spędzania wakacji w Egipcie.

Swój renesans przeżywa również rynek nieruchomości na Tureckiej Riwierze. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości usytuowane w centrum oraz okolicach doskonale znanej turystom pięknej Alanyi. Ceny na tureckim rynku są nieco wyższe. Za studio w nowo budowanym w odległości 500 m od linii brzegowej apartamentowcu o wysokim standardzie wykonania, z własnym basenem, ogrodem, siłownią i sauną zapłacimy od 125 tys. zł. Oczywiście pojawiają się okazje, trzeba jednak być cierpliwym i śledzić pojawiające się ogłoszenia.

Źródło: oto.Dom.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA