reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Pośrednik nieruchomości: dobry, czyli jaki?

Pośrednik nieruchomości: dobry, czyli jaki?

Pośrednik nieruchomości to wybór ostateczny. Tylko 16% z nas decyduje się na pomoc pośrednika w chwili podjęcia decyzji o zbyciu lokalu, 84% decyduje się na usługi pośrednika po 3–6 miesiącach nieudanej próby samodzielnej sprzedaży nieruchomości (badanie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, kwiecień 2011). Co jest powodem tak niewielkiego zainteresowania korzystaniem z pomocy pośredników nieruchomości?

Pośrednicy biorą pieniądze za nic?

Niektórzy z nas uważają, że pośrednik w swojej pracy wskazuje tylko adres nieruchomości, a całe wynagrodzenie nie jest “uczciwie” wypracowane. Nic bardziej mylnego. Problemem jest to, że udając się do pośrednika, klient nie wie, czego może wymagać od takiej osoby. A to właśnie pośrednik może okazać się osobą bardzo pomocną podczas sprzedaży nieruchomości.

Zobacz także: Prowizja pośrednika od kupionej/sprzedanej nieruchomości

Pośrednik nieruchomości: dobry,  czyli jaki?

Większość z nas korzystając z takiej usługi, liczy przede wszystkim na bezpieczną wypłatę gotówki z przeprowadzonej sprzedaży, skuteczną promocję naszego domu czy mieszkania, a także sporządzenie umowy przedwstępnej. Takich i wiele innych usług może zagwarantować nam dobry pośrednik nieruchomości. Podczas sprzedaży mieszkania lub domu zwykle jesteśmy obciążeni nadmiarem obowiązków i formalności z tym związanych. Pośrednik ma być też osobą, która pomoże nam przejść bez szwanku przez całą procedurę. Możemy więc liczyć także na to, że pośrednik w naszym imieniu dopilnuje wszystkich spraw dotyczących spadków, darowizn, meldunków lub innych postanowień sądowych. Do tego wszystkiego można doliczyć także formalności związane z księgą wieczystą i z zorganizowaniem prac geodezyjnych. Tak wyliczać można prawie w nieskończoność.

Zobacz także: Umowa z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami

By dostać się do biura godnego naszego zaufania pośrednika nieruchomości, popytajmy naszych znajomych czy rodziny, czy ktoś nie korzystał z podobnych usług. Warto także przejrzeć fora internetowe z opiniami osób, które zdecydowały się na podobny krok.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Donata Hermann-Marciniak

Specjalistka z zakresu Prawa Pracy. Absolwentka Studiów Podyplomowych Kadry i Płace na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama