reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Kobiety na rynku nieruchomości: mama kupuje co czwarte mieszkanie

Kobiety na rynku nieruchomości: mama kupuje co czwarte mieszkanie

Kobiety z dziećmi to spora grupa nabywców na rynku nieruchomości - według firmy Home Broker stanowią one 28% kupujących (badanie z kwietnia). Zamianę mieszkania na większe planuje 2/3 matek. Na zakup swojej pierwszej nieruchomości kobiety z dziećmi decydują się zwykle 4 lata później niż przeciętny nabywca.

Kobiety częściej zamieniają mieszkanie na większe

Takie transakcje planuje w najbliższym czasie aż 2/3 matek. W ich przypadku zakup pierwszego mieszkania to motyw odpowiadający za 29% zgłaszanego popytu. Dla porównania ogółem na rynku pierwsze „M” chce kupić blisko połowa nabywców. Różnica ta jest prosta do wytłumaczenia: duża część rodzin decydując się na dziecko posiada już nieruchomość. Stąd też znacznie częściej planują one zamianę mieszkania niż zakup pierwszego lokum.

Zobacz także: Jestem w ciąży. Dostanę kredyt na mieszkanie?

Ponad połowa matek chce zabezpieczyć przyszłość swoich pociech kupując im mieszkanie

Matki jeśli już inwestują na rynku nieruchomości najczęściej robią to z myślą o zakupie lokalu na przyszłość - dla dziecka. Robi tak ponad połowa matek inwestujących nadwyżki finansowe na rynku nieruchomości. Blisko dwukrotnie rzadziej myślą one o osiąganiu zysków ze wzrostu wartości nieruchomości lub osiągania dochodów z najmu. Dla porównania - właśnie zyski ze wzrostu wartości nieruchomości są podstawowym motywem skłaniającym przeciętnego Polaka do zakupu nieruchomości w celach inwestycyjnych.

Zobacz także: Zakup wakacyjnej nieruchomości w Europie: dobra inwestycja?

Z badania firmy Home Broker wynika, że kobiety z dziećmi nabywają swoje pierwsze mieszkanie w wieku 35,7 lat. Dla porównania ogólnie na rynku nabywca pierwszego M ma w Polsce 31,3 lat. Zgodnie z ogólnymi statystkami kobiety usamodzielniają się o pół roku wcześniej niż mężczyźni. Zazwyczaj panie chcą nabyć mieszkania o około 2 m2 mniejsze niż mężczyźni, a do negocjacji są lepiej przygotowane.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Bartosz Turek

analityk

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Kobiety z dziećmi to spora grupa nabywców na rynku nieruchomości.
Kobiety z dziećmi to spora grupa nabywców na rynku nieruchomości.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Czapska-Małecka

Prawnik specjalizujący się w prawie pracy, mediator w sprawach pracowniczych, trener

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama