reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Wakacyjne nieruchomości: kierunek Cypr

Wakacyjne nieruchomości: kierunek Cypr

Rośnie wśród Polaków zainteresowanie inwestowaniem w zagraniczne nieruchomości. Do tej pory hitem był Egipt i Zjednoczone Emiraty Arabskie, a w Europie Hiszpania i Bułgaria. Jednak wydarzenia z początku roku skutecznie odstraszyły inwestorów od państw Afryki Północnej. W Hiszpanii wraz z nadejściem kryzysu finansowego rynek nieruchomości stał się wyjątkowo niestabilny. Jakim krajem warto się teraz zainteresować? Dobrym przykładem może być  Cypr. Dlaczego?

Przede wszystkim z racji przynależności do Unii Europejskiej, do której przystąpił razem z Polską, Cypr ma opinię kraju stabilnego, przyjaźnie nastawionego zarówno do turystów, jak i inwestorów. Ponadto warto podkreślić korzystny system podatkowy, co jest uważane za największy plus lokowania kapitału właśnie tutaj. Stawka podatku CIT wynosi zaledwie 10%, a umowa z Polską pozwala uniknąć podwójnego opodatkowania

Zobacz także: Zakup wakacyjnej nieruchomości w Europie: dobra inwestycja?

Co więcej? Rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, niski poziom zanieczyszczenia środowiska, długie piaszczyste plaże oraz śródziemnomorski klimat, który sprawia, że liczba słonecznych dni w ciągu roku nieraz przekracza nawet 320. Co ciekawe na Cyprze, który kojarzony jest głównie ze słońcem można również oddać się zimowemu szaleństwu, na co pozwalają warunki w górach Troodos.

Do niedawna inwestowanie na Cyprze było utrudnione dla Polaków, którzy musieli wszystkie formalności organizować na własną rękę. Ostatnio jednak rośnie liczba polskich firm, które starają się ułatwić takie rozwiązanie. Przykładem może być firma Emmerson, która rozpoczęła współpracę z posiadającym pięćdziesięcioletnie doświadczenie cypryjskim deweloperem. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z pełnej obsługi procesu zakupu/sprzedaży nieruchomości, także w języku polskim.

Na ofertę składają się domy oraz apartamenty zarówno pod klucz, jak i te znajdujące się na różnych etapach realizacji. 

Zobacz także: Wynajem w systemie condo - ile zyskujesz, ile tracisz?

Nowy właściciel takiej nieruchomości może przeznaczyć ją do wynajmu na zasadach „condohotelu”. Wówczas ma zagwarantowany wynajem nieruchomości na kolejne 3, a często nawet następne 5 lat. Ponadto może spędzić w swoich czterech kątach 3 tygodnie w dowolnym okresie w ciągu roku. Oprócz gwarantowanego zwrotu z wynajmu, który zazwyczaj sięga 5-6%, inwestor korzysta także na wzroście wartości nieruchomości w czasie.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Czy wiesz w jakich krajach nie ma ograniczeń w nabywaniu nieruchomości? W Unii Europejskiej są to Wielka Brytania, Belgia, Francja. Trudniej będzie w Hiszpanii i we Włoszech.
Czy wiesz w jakich krajach nie ma ograniczeń w nabywaniu nieruchomości? W Unii Europejskiej są to Wielka Brytania, Belgia, Francja. Trudniej będzie w Hiszpanii i we Włoszech.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama