REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy warto skorzystać z opcji „Szybki skup nieruchomości”?

Olimpia Bronowicka
Rzecznik prasowy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości
Nabywanie nieruchomości często wiąże się z zadłużeniem na cały czas życia zawodowego. Nie można decyzji o kupnie czy sprzedaży podejmować w sposób nieprzemyślany. fot. materiały prasowe
Nabywanie nieruchomości często wiąże się z zadłużeniem na cały czas życia zawodowego. Nie można decyzji o kupnie czy sprzedaży podejmować w sposób nieprzemyślany. fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Gdy się człowiek spieszy – to się diabeł cieszy i to przysłowie rzeczywiście wyjątkowo pasuje do wyboru szybkiej sprzedaży nieruchomości. Nieruchomość to inwestycja. Zazwyczaj jej cena to równowartość co najmniej kilkunastoletnich średnich dochodów ludności.

Nabywanie nieruchomości często wiąże się z zadłużeniem na cały czas życia zawodowego. Nie można decyzji o kupnie czy sprzedaży podejmować w sposób nieprzemyślany. Normalny rynek – to taki, w którym na klienta trzeba poczekać przynajmniej kilka tygodni. Szybki skup oferują zazwyczaj firmy specjalizujące się w tanim skupowaniu nieruchomości od ludzi, którzy są w kłopotach materialnych tak dużych, że muszą szybko coś spieniężyć, no i niestety sprzedają za cenę wyraźnie niższą od ceny rynkowej.

REKLAMA

Zobacz także: Czy można szybko i dobrze sprzedać mieszkanie?

Nawet przy spadkowej tendencji cen nieruchomość sprzedawać trzeba roztropnie. Nieruchomość musi być przygotowana do sprzedaży, a więc przede wszystkim musi mieć jednoznacznie określony stan prawny, muszą być podane jej parametry ekonomiczne (koszty utrzymania, podatki itp.) oraz dokładne dane techniczne a więc informacje w jakiej technologii i kiedy została zbudowana, kiedy były i jakie remonty. Bardzo ważne są też informacje dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego wokół nieruchomości. Trzeba wyeksponować również jej atuty. Eksponowanie zalet wymaga rady i współpracy z doświadczonym pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, bo wszystkie informacje maja wpływ na cenę – choć o cenie decyduje w głównej mierze lokalizacja.

Zobacz także: Czy warto zamienić mieszkanie na większe?

Nieruchomość trzeba pokazać przynajmniej kilku klientom. Negocjacje cenowe zazwyczaj trochę trwają. Jeżeli nawet jest już klient – to trzeba mu dać czas na załatwienie kredytu i innych formalności – czasem on też sprzedaje swoją nieruchomość. To wszystko wymaga czasu. Szybki skup nieruchomości niestety najczęściej oznacza sprzedaż nieruchomości mocno poniżej jej wartości rynkowej. O ile nabywca, gdy kupi nieruchomość z wadami może dochodzić pewnych roszczeń, o tyle bardzo trudno jest reklamować cenę. Co więcej możemy spotkać się z tym, że Urząd Skarbowy uzna, iż cena jest mocno zaniżona i np. należny od sprzedaży podatek, czy podatek od czynności cywilno-prawnych naliczy według ceny skorygowanej w górę. Toteż lepiej jest sprzedawać nieruchomość z pomocą doświadczonego pośrednika – i za dobrą rynkową cenę.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA