reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Czy lokalizacja i cena są najważniejsze?

Czy lokalizacja i cena są najważniejsze?


Nabywcy podczas wybierania mieszkania, za najważniejsze uznają ilość pokoi znajdujących się w lokalu, jego cenę i lokalizację. Jednak gdy budżet nie wystarcza na zakup wybranego “M”, nabywcy chętniej rezygnują z dodatkowego pokoju niż z wymarzonej lokalizacji.

Do zmiany decyzji spowodowanej zbyt małym budżetem dochodzi najczęściej w największych miastach, w Warszawie, w Krakowie i we Wrocławiu – czyli tam gdzie mieszkania są najdroższe.

Rozpoczynając poszukiwanie mieszkania aż dziewięć na dziesięć osób jest zdecydowana, co do ilości pokoi i wie ile chce na ten cel przeznaczyć pieniędzy. Na kolejnym, trzecim miejscu znajduje się lokalizacja mieszkania. Mniej ważna jest powierzchnia mieszkania. Z czego jednak jesteśmy w stanie zrezygnować na pierwszym miejscu podczas poszukiwań wymarzonego lokalu?

Zobacz także: Gdzie na starość – w bloku czy w domu?

Jak podaje Home Broker, siedem osób na dziesięć znajduje mieszkania w dogodnej cenie. Jest ona najważniejszym i najbardziej stabilnym czynnikiem ograniczającym popyt na rynku nieruchomości. W rzeczywistości okazuje się także, że lokalizacja mimo trzeciego miejsca jest decydującym czynnikiem tuż po budżecie. Dla nabywcy ważny jest dostęp do komunikacji miejskiej, szybkie połączenie z centrum miasta, a także dostęp do sklepów, usług, oświaty bądź sam prestiż lokalizacji. Elementy te są ważniejsze od powierzchni lokalu.

Zobacz także: Pałac z parkiem zamiast kawalerki

Niewiele ponad połowa nabywców w rzeczywistości zakupiła lokal odpowiadający zakładanej powierzchni. 13% transakcji to zakup mieszkań większych niż planowano. Najmniej ważnym czynnikiem podczas zakupu wymarzonego mieszkania jest liczba pokoi. Gdy brakuje pieniędzy na transakcje najchętniej rezygnujemy z dodatkowego jednego czy dwóch pokoi niż przykładowo ze zmiany lokalizacji czy ceny mieszkania.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nabywcy podczas wybierania mieszkania, za najważniejsze uznają ilość pokoi  znajdujących się w lokalu, jego cenę i lokalizację. Fot. materiały prasowe, Rezydencja Kościuszki
Nabywcy podczas wybierania mieszkania, za najważniejsze uznają ilość pokoi znajdujących się w lokalu, jego cenę i lokalizację. Fot. materiały prasowe, Rezydencja Kościuszki

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama