reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Co zrobić by szybko sprzedać mieszkanie?

Co zrobić by szybko sprzedać mieszkanie?


Obecnie to kupujący są bardziej stabilną stroną na rynku nieruchomości. Jak zdobyć zaufanie nabywców żeby szybko i sprawnie sprzedać nieruchomość?

Największy problem jest z ustaleniem ceny danej nieruchomości. Większość osób ustanawia ją na zasadzie porównywania swojej oferty z innymi, mieszczącymi się na przykład w Internecie. Oczywiście, każde mieszkanie jest inne i cena nie zawsze musi być adekwatna do tego co przedstawia właściciel. Dodatkowo można się spotkać z sytuacją, gdy właściciel z przyczyn emocjonalnych będzie przeceniał wartość mieszkania lub odwrotnie – cena może być zaniżona, ponieważ właściciel nie docenił jakiegoś czynnika mieszkania, na przykład korzystnej lokalizacji.

Zobacz także: Potrzeby mieszkaniowe Polaków

Warto przemyśleć wszystkie wady i zalety sprzedawanej nieruchomości, ponieważ mogą one mieć wpływ na jej koszt. Najczęściej cena jest najważniejszym czynnikiem w trakcie poszukiwania mieszkania. Najlepiej w takiej sytuacji poprosić o pomoc pośrednika, który wyceni nasze mieszkanie na korzystnych dla nas warunkach, ale i w taki sposób by cena nie odstraszała potencjalnego nabywcy.

Zobacz także: Czy warto kupić mieszkanie pod wynajem?

Gdy cena już zostanie ustalona, zastanówmy się kto może być zainteresowany naszym mieszkaniem? Studenci? Samotne pary czy rodziny z dziećmi? Na takie decyzje składa się kilka czynników, lokalizacja mieszkania, jego rozmieszczenie oraz stan wykończenia wraz ze stanem technicznym. Kawalerką w centrum miasta będą bardziej zainteresowani single czy studenci. Mieszkanie dwupokojowe znajdujące się blisko terenów zielonych, placów zabaw, szkół i sklepów powinno być dobrą ofertą dla rodziców z dziećmi. Dzięki ustaleniu grupy do jakiej chcemy skierować naszą ofertę, łatwiej będzie nam wyszukać odpowiednie środki promocji, Internet, portale społecznościowe czy gazety z ogłoszeniami.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Największy problem jest z ustaleniem ceny danej nieruchomości. Więszkość osób ustanawia ją na zasadzie porównywania swojej oferty z innymi, mieszczącymi się na przykład w Internecie.
Największy problem jest z ustaleniem ceny danej nieruchomości. Więszkość osób ustanawia ją na zasadzie porównywania swojej oferty z innymi, mieszczącymi się na przykład w Internecie.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Transportu Samochodowego

Instytut Transportu Samochodowego prowadzi, koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego. ITS istnieje od 1952 roku i jest najstarszą tego typu jednostką badawczą w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama