| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Jak można bezpiecznie kupić mieszkanie?

Jak można bezpiecznie kupić mieszkanie?


Z roku na rok sytuacja na rynku mieszkaniowym poprawia się. Banki dają coraz większe możliwości zdobycia kredytu. Młodzi ludzie mogą korzystać z rządowego programu „Rodzina na swoim”, dlatego też popyt na mieszkania ciągle rośnie. Gdy już zdecydujemy się na kupno mieszkania, warto sprawdzić dewelopera, u którego zamierzamy nabyć nieruchomość.

Każdą legalnie zarejestrowaną firmę można zweryfikować w Krajowym Rejestrze Długów. Tam dowiemy się czy dane przedsiębiorstwo ma jakieś długi. Sprawdzimy czy nie zalega ze spłatami wobec swoich podwykonawców i czy podwykonawcy się wywiązują. Warto też zajrzeć do Krajowego Rejestru Sądowego, by zdobyć informacje jaki jest kapitał firmy, czy jest wypłacalna, od jakiego czasu istnieje na rynku. Do zdobycia tych informacji wystarczy podpisać umowę z KRD, co umożliwi nam dostęp do elektronicznego rejestru dłużników, który znajdziemy w Serwisie Ochrony Konsumenta. Do sprawdzenia spółki, dewelopera bądź jakiegokolwiek przedsiębiorstwa wystarczy numer NIP lub KRS, który znajdziemy na stronie internetowej bądź wizytówce firmy. Jeżeli firma nie posiada, żadnego z tych numerów jest fikcyjna.

Zobacz także: Jaki dom wybrać? W mieście czy za miastem?

Kolejnym źródłem informacji są fora internetowe. To z nich wyczytamy wszystkie pozytywne i negatywne opinie. Internauci piszą na forach jak firma z nimi postąpiła czy byli zadowoleni z obsługi czy firm wywiązały się z umów i oczywiście w jakim czasie. Najważniejsze jest jednak, by fora internetowe, nigdy nie stanowiły dla nas jedynego źródła informacji, ponieważ mogą okazać się nierzetelne.

Zobacz także: Nowe osiedle w Kamionkach pod Poznaniem

Kupno domu lub mieszkania łączy się z dużym wydatkiem, dlatego najlepszym doradcą przy podejmowaniu tak poważnych inwestycji będzie prawnik. Dokładnie pomoże nam sprawdzić umowę. Oceni czy jesteśmy narażeni na jakieś dodatkowe straty materialne. Wytłumaczy, jak postąpić, jeśli przedsiębiorca nie wywiąże się z umowy i jakie wiąże się z tym ryzyko.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Kupno domu lub mieszkania łączy się z dużym wydatkiem, dlatego najlepszym doradcą przy podejmowaniu tak poważnych inwestycji będzie prawnik
Kupno domu lub mieszkania łączy się z dużym wydatkiem, dlatego najlepszym doradcą przy podejmowaniu tak poważnych inwestycji będzie prawnik

Kasy online 2019. Wymiana, użytkowanie, nowe obowiązki informacyjne29.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Cafe Finance

Ogólnopolskie biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »