REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dolcan buduje mieszkania bezczynszowe

Dolcan rozpoczął realizację inwestycji osiedla mieszkań bezczynszowych Rudy Rydz. Fot. materiały prasowe
Dolcan rozpoczął realizację inwestycji osiedla mieszkań bezczynszowych Rudy Rydz. Fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Dolcan rozpoczął realizację inwestycji osiedla mieszkań bezczynszowych. Osiedle Rudy Rydz powstanie na warszawskim Rembertowie, do użytku zostanie oddanych 78 mieszkań. Prawie połowa z nich jest już sprzedana. Pierwsze mieszkania trafią do nabywców na początku 2012 roku.

REKLAMA

Idea osiedli bezczynszowych ogłoszona kilka miesięcy temu przez firmę Dolcan to zupełnie nowatorskie podejście do realizacji mieszkań w Polsce. Dotychczas osoby, które chciały mieszkać w domu lub segmencie musiały liczyć się ze sporym wydatkiem, ale miały za to wygodną przestrzeń, działkę z ogródkiem czy też przyjemną do mieszkania okolicę. Koncepcja mieszkań bezczynszowych daje te same zalety tyle, że za połowę kosztów. Dodatkowo comiesięczne utrzymanie takiego lokum jest dużo niższe niż domu czy mieszkania.

REKLAMA

Posiadając mieszkanie na takim osiedlu mamy zachowane atuty domu. Jest to niska, jednorodzinna zabudowa, własny ogródek - zarówno dla rodziny mieszkającej na parterze, jak i dla mieszkań na piętrze. A także możliwość instalacji kominka, dodatkowe pomieszczenia gospodarcze i użytkowe poddasza. Jednak najistotniejszy jest metraż. Powierzchnia mieszkania w mini domku mieści się w granicach 50 - 90 m2. Tak jak w domach jednorodzinnych nie ma tu obowiązku płacenia czynszu.

Jak to działa?

Każde osiedle realizowane przez dewelopera w ramach projektu mieszkań bezczynszowych tworzyć będą kameralne budynki. W każdym z budynków znajdą się tylko cztery lub sześć odrębnych mieszkań o niedużym metrażu. Każdy właściciel ma oddzielne wejście do mieszkania i wyjście na ogródek, a mieszkania na piętrach indywidualną klatkę schodową. Nie ma, więc części wspólnych, tym samym mieszkańcy nie będą zrzeszeni we wspólnocie, jak jest to konieczne w klasycznych budynkach wielorodzinnych.

Zobacz także: Jak uniknąć strat przy odbiorze mieszkania od dewelopera?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

W efekcie mieszkańcy nie będą musieli ponosić kosztów administracji, funduszu remontowego, kosztów sprzątania, konserwacji windy czy oświetlenia klatki schodowej. Nie będzie opłat za zarządzanie nieruchomością, czyli czynszu. Właściciel mieszkania sam będzie kontrolował wydatki i decydował o kosztach eksploatacji.

„Nasze inwestycje to propozycja dla tych rodzin, które marzą o posiadaniu domu, ale mniejszego i tańszego. Połączyliśmy te dwa wymagania” - powiedział w czasie oficjalnej inauguracji budowy prezes zarządu firmy Dolcan, Sławomir Burzyński.

Niższe koszty i lepsza kontrola

Mieszkańcy płacić będą jedynie koszty faktycznie zużytych mediów jak energia elektryczna, woda czy gaz. A samodzielny piec grzewczy w każdym mieszkaniu dawać będzie możliwość indywidualnego decydowania o temperaturze ciepłej wody i ogrzewania. To niższe koszty także w czasie, gdy domownicy wyjadą na urlop czy dłuższy wypoczynek – nie płacą ani za czynsz, ani za media.

Kameralna zabudowa osiedli daje komfort odpoczynku i miłej atmosfery. Osoby, które zamieszkają w inwestycjach bezczynszowych Dolcan będą mieć jedynie trzech, a nie kilkudziesięciu sąsiadów w swoim budynku. To wygoda także w kwestii wszelkich uzgodnień. Koszty ewentualnych wydatków czy remontów w przyszłości mieszkańcy będę musieli uzgadniać tylko z jednym sąsiadem.

Zakup mieszkania bezczynszowego nie wiąże się też z koniecznością zakupu garażu czy miejsca postojowego na samochód. Każde z mieszkań ma wydzielone miejsce parkingowe przed budynkiem lub na wjeździe na działkę.

Dla kogo jest przeznaczona oferta?

Mieszkania bezczynszowe to inwestycje realizowane w spokojnych okolicach z zabudową jednorodzinną. Budzą zainteresowanie wśród klientów, którzy cenią sobie ciszę i chcą po pracy uciec od zgiełku miasta.

Osiedla z racji na przynależne ogródki i fakt, że są dostępne w programie „Rodzina na Swoim” cieszą się dużym powodzeniem wśród rodzin z dziećmi. Firma Dolcan we współpracy z osobami niepełnosprawnymi przygotowała specjalną ofertę także dla nich. Mieszkanie na parterze z ogródkiem jest idealnie dostosowane do osób na wózkach lub rodzin, w których żyją starsze osoby.

Zobacz także: Pierwsze oznaki wiosny widoczne na budowach

Atrakcyjna cena od 5.500 zł/m2 wraz z działką czyli 275.000 zł za 50-metrowe mieszkanie sprawia, że oferta staje się dostępna dla wielu klientów. Także tych, którzy planują zakup mieszkania jako inwestycję lub pod wynajem. Dla nich brak czynszów jest dużym atutem, gdyż nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Niskie koszty utrzymania mieszkań podnoszą także zdolność kredytową, co szczególnie ważne dla osób planujących zakup swojego pierwszego własnego M.

Nowatorska idea mieszkań bezczynszowych doceniona została już nie tylko przez klientów, ale i branżę. Firma Dolcan otrzymała nagrodę Najlepszy Produkt branży nieruchomości 2011 przyznaną przez miesięcznik Builder.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

REKLAMA

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA