REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wykończyć mieszkanie i uniknąć stresu?

Wacław Dyll, Excellent
Już na samym początku musimy dokonać wyboru czy decydujemy się wykończyć mieszkanie samodzielnie, wykorzystując na to każdą wolną chwilę i tracąc nerwy, czy powierzymy to ekipie remontowej. Fot. Excellent
Już na samym początku musimy dokonać wyboru czy decydujemy się wykończyć mieszkanie samodzielnie, wykorzystując na to każdą wolną chwilę i tracąc nerwy, czy powierzymy to ekipie remontowej. Fot. Excellent

REKLAMA

REKLAMA

Sam zakup mieszkania nie oznacza, że od pierwszego dnia będziemy je użytkować. Najczęściej nowe mieszkanie odbieramy w tzw. stanie deweloperskim. Oznacza to, że w środku zastaniemy puste, tylko otynkowane ściany, wylewki na podłodze i doprowadzone instalacje. A przed nami jeszcze długa droga do przeprowadzki do wymarzonego mieszkania.

Już na samym początku musimy dokonać wyboru czy decydujemy się wykończyć mieszkanie samodzielnie, wykorzystując na to każdą wolną chwilę i tracąc nerwy, czy powierzymy to ekipie remontowej. Większość z nas wybiera wykwalifikowaną ekipę remontową. Najlepiej skorzystać z ekipy już sprawdzonej przez znajomych, dzięki temu unikniemy późniejszego rozczarowania. Trzeba się jednak liczyć z tym, że dobra ekipa będzie miała mało wolnych terminów, co wiąże się z wydłużonym czasem oczekiwania na rozpoczęcie prac. Musimy też pamiętać o tym, żeby zwrócić się kliku różnych fachowców, ponieważ nawet dobry fliziarz nie położy nam parkietu w salonie, a malarz nie zainstaluje urządzeń sanitarnych w łazience. Oprócz tego musimy kupić potrzebne materiały i wszystkiego dopilnować. W praktyce oznacza to godziny spędzone w marketach budowlanych, na poszukiwaniu odpowiednich płytek ceramicznych, paneli, profili wykończeniowych.

REKLAMA

Zobacz także: Jak Polacy oceniają warunki mieszkaniowe w Polsce?

REKLAMA

Nie wszystko da się zaplanować, lista zakupów może powiększać się w nieprzewidywalny sposób, gdy okaże się, że zabrakło śrubek montażowych lub fachowiec źle obliczył wydajność farby do malowania ścian. Może się także okazać, że po jakimś czasie farba na ścianach odpryskuje, w parkiecie tworzą się szpary, a krzywo osadzone drzwi wewnętrzne nie chcą się domknąć. Co wtedy? Zwykle w takiej sytuacji musimy radzić sobie sami, gdyż po odebraniu prac fachowcy są nieuchwytni lub trudno wyegzekwować od nich wykonanie poprawek.

Aby oszczędzić sobie kłopotów i niedogodności związanych z dopilnowaniem różnych fachowców i kupnem potrzebnych materiałów, możemy znaleźć firmę, która wykona wszystkie prace kompleksowo. Na rynku pojawia się coraz więcej ofert wykończenia mieszkania „pod klucz”.

REKLAMA

- W inwestycjach „pod klucz” wykonujemy dla naszego klienta kompleksowe prace wykończeniowe, ale nie pozbawiamy go przyjemności płynącej z urządzania własnego mieszkania. Przedstawiamy kilka różniących się ceną pakietów wykończenia. W ramach wybranego przez klienta pakietu, dokonuje on doboru konkretnych produktów spośród przedstawionych propozycji. Decyzja dotycząca np. rodzaju wanny i sposobu jej zamontowania, doboru płytek ceramicznych czy mebli leży więc po stronie nabywcy mieszkania, a dodatkowo otrzymuje on możliwość konsultacji z architektem. Możemy zrealizować nawet bardzo oryginalne projekty „szyte na miarę”. Nabywca mieszkania nie musi martwić się o poziom kompetencji pracującej ekipy oraz jej solidność. Na całość wykonanych prac udzielamy 2 - letniej gwarancji” - podkreśla Wacław Dyll, dyrektor Działu Inwestycji Excellent S.A.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Deweloperzy coraz częściej korzystają z ofert firm wykańczających mieszkania „pod klucz”. W ten sposób oprócz mieszkań dostępnych w stanie deweloperskim, pojawiają się na rynku także mieszkania w standardzie gotowe do zamieszkania. Zalety takiego rozwiązania to wygoda i oszczędność czasu. Jeśli wybieramy taki standard wykończenia to mamy możliwość indywidualnego wyboru sposobu, w jaki zostanie urządzone nasze mieszkanie.

Zobacz także: Prognozy na rynku nieruchomości: mniejsze mieszkania, więcej domów

Atutem przemawiającym za standardem mieszkania „pod klucz” może być też oszczędzenie pieniędzy na różnicy w kwocie podatku VAT. Jeśli decydujemy się na samodzielne wykończenie mieszkania, to przy zakupie materiałów budowlanych zapłacimy 22% podatku. Natomiast usługa wykończenia przez dewelopera to 7% VAT. Co więcej, w przypadku opcji „pod klucz” wykończenie mieszkania możemy sfinansować kredytem hipotecznym, gdyż jest to w tym wypadku element ceny mieszkania.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA