reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Polacy zagrożeni ubóstwem energetycznym?

Polacy zagrożeni ubóstwem energetycznym?


Obecnie nawet półtora miliona rodzin polskich może być zagrożonych ubóstwem energetycznym.

Co prawda, sytuacja nie jest jeszcze tak samo poważna jak na przykład w Wielkiej Brytanii, ale wiele wskazuje na to, że może nas spotkać taki sam los. Według szacunków Urzędu Regulacji Energetyki 1,5 miliona Polaków może doświadczyć tego problemu. Co więcej, każda podwyżka cen energii powoduje pogorszenie się sytuacji.

Zobacz także: Jak zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W dzisiejszych czasach utrzymanie mieszkania w Polsce jest prawie najdroższe w Unii Europejskiej. Najwięcej domowego budżetu pochłania właśnie energia i ogrzewanie mieszkania.

Niestety, może być jeszcze gorzej. Rosnące ceny energii mogą pogorszyć sytuacje w naszym kraju. Wszystko dlatego, że młode osoby zadłużają się przez różne zobowiązania (chociażby kredyt mieszkaniowy), które spłacać będą jeszcze w wieku emerytalnym. W przyszłości takie osoby mogą po prostu nie mieć pieniędzy, by opłacić rachunki za energię. 

Właśnie taką sytuacje można zaobserwować dzisiaj w Wielkiej Brytanii. Nawet 30 tysięcy osób co roku umiera z powodu niedogrzanych mieszkań. W latach 2004–2008 ceny energii w Anglii wzrosły nawet o 80%!

Zobacz także: Który nośnik energii jest najlepszy: gaz, olej opałowy czy energia elektryczna?

Ubóstwo energetyczne to sytuacja, w której gospodarstwo domowe jest zmuszone do wydania 10% swoich dochodów, aby opłacić rachunki za energię.

Urząd Regulacji Energetyki obecnie nie może wspierać gospodarstw domowych. Ministerstwo Gospodarki przyjęło jednak program pomocy 630 tys. najbiedniejszych rodzin. Wydatki na taką pomoc osiągną 160 milionów rocznie.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W dzisiejszych czasach utrzymanie mieszkania w Polsce jest prawie najdroższe w Unii Europejskiej. Najwięcej domowego budżetu pochłania właśnie energia i ogrzewanie mieszkania
W dzisiejszych czasach utrzymanie mieszkania w Polsce jest prawie najdroższe w Unii Europejskiej. Najwięcej domowego budżetu pochłania właśnie energia i ogrzewanie mieszkania

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka AKS

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama