reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Czy w Warszawie i okolicach trudno jest znaleźć dom o powierzchni do 120 m kw.?

Czy w Warszawie i okolicach trudno jest znaleźć dom o powierzchni do 120 m kw.?


W bazie Metrohouse & Partnerzy w Warszawie i okolicach domy do powierzchni 120 m kw. stanowią niecałe 10 proc. wszystkich domów. To stosunkowo niewiele, ale pamiętajmy, że w ostatnich latach znacznie wzrastał średni metraż budowanego domu. Ogólnie rynek domów w ostatnich latach nie należy do popularnych.

 Odnotowano niewiele transakcji domów, lecz zgłaszany popyt dotyczy właśnie segmentu 120-150 m kw. Na takie produkty jest zapotrzebowanie, ale barierą przy zakupie jest cena. W Warszawie ceny niewielkich domów rozpoczynają się już od 650-700 tys. zł. Za taką cenę otrzymamy dom o powierzchni ok. 100 m kw. na Białołęce, Targówku czy w Wawrze. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy ceny domów mają tendencję spadkową, być może w segmencie najmniejszych domów, na który nadal jest popyt, nie widać tego aż tak wyraźnie, ale przy negocjacjach udaje się „zbić” cenę w stopniu wyższym niż przy mieszkaniach. 

Zobacz także: Warszawa droższa od innych europejskich miast

Natomiast w okolicach Warszawy znajdziemy dość duży wybór domów o takiej powierzchni, także w stanie deweloperskim. Cena przy tym standardzie jest porównywalna z dwupokojowym mieszkaniem w Warszawie i zaczyna się już od 350 tys. zł. (np. Okolice Nowego Dworu czy Legionowa). W przedziale 500 – 600 tys. zł wybór jest znacznie większy. Znajdziemy tu domy w dobrych lokalizacjach, z zagospodarowaną okolicą. Rynek takich domów jest bardzo zróżnicowany – znajdziemy zarówno domy z lat 60-tych, w nie najlepszym stanie technicznym i wymagające doinwestowania, jak i budynki z lat 90-tych, a także najnowsze inwestycje w stanie deweloperskim.

Zobacz także: W jakich dzielnicach Polacy chcą mieszkać?

Jeśli mówimy o rynku domów, to zazwyczaj, tak jak w przypadku mieszkań, najmniejsze powierzchniowo domy cieszą się największym zainteresowaniem. Zbyt wcześnie, by mówić o końcu kryzysu na rynku domów. Obserwujemy trend powrotu do miast. Sama cena domu to nie wszystko. W przypadku domów poza Warszawą jak zwykle dużą niedogodnością jest długa podróż do pracy/szkoły oraz brak infrastruktury. Wiele osób, które spełniło marzenie o własnym domu ma trudności z przystosowaniem się do nowych warunków i stąd m.in. tak duża podaż na rynku domów wybudowanych po 2000 roku.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W bazie Metrohouse & Partnerzy w Warszawie i okolicach domy do powierzchni 120 m kw. stanowią niecałe 10 proc. wszystkich domów. To stosunkowo niewiele, ale pamiętajmy, że w ostatnich latach znacznie wzrastał średni metraż budowanego domu.
W bazie Metrohouse & Partnerzy w Warszawie i okolicach domy do powierzchni 120 m kw. stanowią niecałe 10 proc. wszystkich domów. To stosunkowo niewiele, ale pamiętajmy, że w ostatnich latach znacznie wzrastał średni metraż budowanego domu.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bil

Kancelaria Bil specjalizuje się w obsłudze prawnej biznesu. Zajmuje się doradztwem prawnym na rzecz przedsiębiorców na wszystkich płaszczyznach prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama