reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Ogłoszenia o sprzedaży mieszkania - jak nie dać się oszukać?

Ogłoszenia o sprzedaży mieszkania - jak nie dać się oszukać?


By podnieść atrakcyjność swojego lokalu sprzedający używają wielu sztuczek. Zawyżony metraż, szybki dojazd do centrum… to informacje, które musimy koniecznie zweryfikować przed zakupem lokalu.


Najczęstszą niezgodnością przy podawaniu walorów mieszkania jest opis jego stanu technicznego. Kupujący nie może stwierdzić czy mieszkanie wymaga generalnego remontu czy tylko kilku poprawek.

Kolejnym trikiem na wzbudzenie zainteresowania nieruchomością przez sprzedającego jest podanie fałszywej informacji na temat technologii budowy. Kamienica z cegły okazuje się blokiem z wielkiej płyty. Często ukrywany jest faktyczny stan techniczny budynku. W ogłoszeniu zapewniają nas, że w bloku został przeprowadzony remont - została wymieniona np instalacja elektryczna lub grzewcza. Wizyta w spółdzielni mieszkaniowej powinna rozwiać wszystkie nasze wątpliwości.

Warto wiedzieć, że słabe strony mieszkania nie są ujawniane w ogłoszeniu. Wysokość piętra lub strony na które wychodzą okna lub lokalizacja w jakiej znajduje się budynek często nie są opisane, gdy są słabą stroną mieszkania.

Kolejnym nadużyciem jest opis w jakim miejscu znajduje się mieszkanie. Często lokal opisany jako ‘’dość cichy’’ okazuje się jednak głośny, a podany przez sprzedającego dojazd do centrum jest zazwyczaj nierealny biorąc pod uwagę korki tworzące się w godzinach szczytu. Zaniżane są również opłaty związane z ogrzewaniem lub czynszem. Dzięki temu zabiegowi sprzedający mają nadzieję uatrakcyjnić swoją ofertę.

Większość z tych informacji łatwo zweryfikować przy oglądaniu mieszkania. Inne możemy sprawdzić w spółdzielni mieszkaniowej (np. informacje na temat remontów czy opłat). Warto też zajrzeć do dokumentu potwierdzającego nabycie mieszkania przez właściciela. Tam powinniśmy znaleźć informacje o powierzchni lokalu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zaniżane są również opłaty związane z ogrzewaniem lub czynszem
Zaniżane są również opłaty związane z ogrzewaniem lub czynszem

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama