reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > W jakich dzielnicach Polacy chcą mieszkać?

W jakich dzielnicach Polacy chcą mieszkać?


Dzielnica w której chcemy mieszkać może nas skutecznie zniechęcić ceną, za to inna, mniej porządana przez nabywce może nagle stać się doskonałym wyborem i zyskać w oczach potencjalnego kupca. Jakie dzielnice są najatrakcyjniesze?

Według ekspertów Home Broker, ulubioną dzielnicą warszawiaków jest Mokotów. Okazuje się nawet, że więcej jest osób kupujących tam mieszkania niż osób deklarujących, że chce zamieszkać na Mokotowie. Taka sytuacja może wydawać się dziwna, biorąc pod uwagę, jak drogą dzielnicą jest Mokotów.

Dzielnicami które cieszą się dużym zainteresowaniem podczas wstępnych poszukiwań jest Żoliborz i Ursynów. Niestety wraz z upływem czasu i dalszego szukania, zainteresowanie tymi dzielnicami majeję. Spowodowane jest to wysokimi cenami mieszkań oraz malejąca podaż nieruchomości na rynku pierwotnym w tych lokalizacjach. Krzyżuje to plany nabywców preferujących dokonanie zakupu nowego mieszkania.

We Wrocławiu najwięcej transakcji wiąże się ze Starym Miastem. Podobnie jak w przypadku Mokotowa, ilość nabywców jest tutaj największa mimo, znacznie mniejszej ilości osób deklarujących chęć zakupienia mieszkania na Starym Mieście. Jednocześnie jest to najdroższa część Wrocławia w przypadku zakupu mieszkania. Stare Miasto jest także ulubionym miejscem w Poznaniu. Chęci na zamieszkanie w tej części Poznania deklaruje 38%, na zakup decyduje się ponad 40%.

W Krakowie najczęściej kupowane mieszkania znajdują się w Nowej Hucie. Jednak trudno tu wskazać lidera wśród dzielnic, ponieważ wyniki zawieranych transakcji dla Krakowa są bardzo rozproszone.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W Krakowie trudno wskazać lidera wśród dzielnic, ponieważ wyniki zawieranych transakcji dla tego miasta są bardzo rozproszone.
W Krakowie trudno wskazać lidera wśród dzielnic, ponieważ wyniki zawieranych transakcji dla tego miasta są bardzo rozproszone.

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Wisławski

Adwokat, Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama