| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Czym jest apartament?

Czym jest apartament?

Apartament ma kusić wysokim standardem mieszkania, dużą powierzchnią, całodobową ochroną i bardzo dobrą lokalizacją. To tylko niektóre z cech, jakie powinien spełniać. Jednak na rynku nieruchomości określenie “apartament” jest nadużywane. Tylko kilka procent mieszkań spełnia wymogi apartamentu.

Apartament na rynku nieruchomości nie jest dokładnie zdefiniowany, a jego specyfikacja nie jest jasno określona. Prowadzi to do wielu nieporozumień i nadużyć. Opierając się na umownej definicji apartamentu, lokal nazywany apartamentem musi spełniać wymogi dotyczące lokalizacji, estetyki budynku, standardu wykonania i wykończenia, powierzchni i wysokości, rozkładu, wyposażenia budynku, rodzaju ochrony czy wreszcie usług dostępnych na terenie osiedla. Na rynku zaledwie kilka procent mieszkań którym nadano miano apartamentu spełnia wyżej wymienione warunki.

Lokacja ideału

Lokalizacja takiego mieszkania musi być prestiżowa. W okolicy powinny znajdować się teatry, kina, muza i inne miejsca rozrywki. Bardzo ważną kwestią jest komunikacja miejska, łatwy do niej dostęp i obecność atrakcyjnego terenu zielonego w sąsiedztwie. Nie zapominajmy o atrakcyjnym widoku z okna. Kolejnym czynnikiem jest architektura budynku. Najlepiej jeżeli budynek jest projektem znanego architekta. Wszystko jest wykonane z najlepszych materiałów.

Wyposażenie ideału

Mile widziana jest obecność windy, nawet jeżeli budynek ma mniej niż 4 piętra. Dach budynku powinien być dostępny w formie tarasu widokowego. Ochrona, recepcja, monitoring, klimatyzacja i specjalne miejsca parkingowe dla gości - obowiązkowo. Bardzo ważna jest powierzchnia i wysokość lokalu. Mieszkanie powinno mieć około 3 metrów wysokości i powierzchnię 100 metrów kwadratowych. Lokal musi być podzielony na część nocną i część dzienną, oraz oddzielne garderoby, niejedną łazienkę oraz balkon lub ogród.

Ważną kwestią jest wyciszenie lokalu, większość apartamentów jest położona w centrach miast, co wiąże się z hałasem dobiegającym z ulicy. Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z 2002 roku dopuszczalny poziom hałasu w pomieszczeniu mieszkalnym nie powinien przekraczać nocą natężenia cichego, a w dzień głośnego szeptu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »