| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Co jest istotne dla kupującego mieszkanie?

Co jest istotne dla kupującego mieszkanie?


Nabywcy przy poszukiwaniu przyszłego lokum mają ściśle określone kryteria. Umieją określić lokalizacje mieszkania, liczbę pokoi i powierzchnie i wreszcie jaka ma być cena mieszkania.

Z analizy Home Broker wynika, że dla nabywców najważniejsza jest liczba pokoi, później dopiero metraż, lokalizacja i cena mieszkania. Jeszcze przed spotkaniem z doradcą, kupujący już wiedzą jakiego mieszkania szukają. Największa liczba nabywców - aż 92% umie jasno określić liczbę pokoi jakie powinno mieć mieszkanie. Można więc uznać, że jest to najważniejszy czynnik podczas szukania lokalu. Najpopularniejsze są dwa pokoje i na taki rozkład decyduje się najwięcej nabywców. Popularne są kawalerka, a mieszkaniami trzypokojowymi interesuje się co piąta osoba.

Zobacz także: Na co zwracają uwagę poszukujący mieszkania?

Jeżeli chodzi o cenę, ponad 80% nabywców określa ile dokładnie chcą przeznaczyć na inwestycje. Średni budżet to około 370 tysięcy złotych. Powierzchnię mieszkania deklaruje ponad 75% kupujących, mniej, niż przy wyborze ilości pokoi. Wynika z tego, że ważniejsze jest dla nas rozmieszczenie i łatwiej jest nam określić rozkład niż powierzchnię mieszkania. Najczęściej decydujemy się na mieszkanie o powierzchni 50 - 52 metrów kwadratowych.
Ponad 70% osób deklaruje, przy rozmowie z doradcą, gdzie dokładnie ma znajdować się mieszkanie. W Warszawie największą popularnością cieszy się Mokotów. W Krakowie, Nowa Huta, a we Wrocławiu Krzyki. W Poznaniu najatrakcyjniejszą częścią miasta dla nabywców jest Stare Miasto.

Zobacz także: Ile zapłacimy za mieszkanie z widokiem na panoramę miasta?

Nabywcy bardzo rzadko potrafią określić na jakim piętrze powinno znajdować się mieszkanie, w jakim budownictwie chcą mieszkać i czy w budynku powinna być winda.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Krzysztofik

Dyrektor zarządzający 2Sisters PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »