| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Gdzie najtaniej można wynająć pokój?

Gdzie najtaniej można wynająć pokój?

Najtaniej pokój wynajmiemy w domu. Z kolei jeżeli chcemy zminimalizować koszty najmu przy mieszkaniu w pojedynkę, warto rozejrzeć się za mieszkaniem, które możemy wynająć z kilkoma osobami.

Osobami poszukującymi pokoju do wynajęcia są zazwyczaj studenci. Są oni skłonni pogodzić się z pewnymi niedogodnościami wynikającymi na przykład, z lokalizacji znacznie oddalonej od centrum, w celu zminimalizowania opłat najmu. Średnie opłaty wynikające z wynajmu pokoju wahają się w poszczególnych miastach od 70 do ok. 350 złotych. Jeżeli chodzi o wynajem pokoju w domu do tej kwoty doliczone są także inne opłaty, na przykład za ogrzewanie.

Zobacz także: Czy mieszkania gotowe do zamieszkania są za duże?

Niegodności wynajmu

Dodatkowymi niedogodnościami wynikającymi z wynajęciem pokoju w domu jest znaczne oddalenie nieruchomości od centrum i rożne, dodatkowe prace sezonowe, czyli dbanie o przydomową zieleń, koszenie trawy lub odśnieżanie podjazdu w zimie. Ogrodem i większą przestrzenią poza czterema ścianami możemy cieszyć się podczas lata, jednak dla studenta nie jest to priorytet.

Gdzie najtaniej?

Najtaniej uda nam się wynająć pokój w domu w Poznaniu lub Katowicach. W Warszawie i Krakowie będzie to już spory wydatek. Jednak wynajmując pokój w domu możemy mówić o takich zaletach jak większy metraż co automatycznie sprawia, że łatwiej będzie nam dzielić się nią z potencjalnym współlokatorem co obniża cenę najmu. Z tej opcji korzysta wielu studentów - wynajem pokoju w Warszawie może nas kosztować ponad 1000 zł, dzielenie pokoju w domu ze współlokatorem to wydatek ok. 750 zł.

Zobacz także: Czego najbardziej potrzebujemy w okolicy naszego mieszkania?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawno-Rachunkowa "Kliman-Rola"

Nasza Kancelaria oferuje doradztwo prawne osobom fizycznym oraz zapewnia obsługę prawną przedsiębiorstw, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, fundacji i stowarzyszeń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »