| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Czy kupując mieszkanie na rynku wtórnym, łatwiej dostać kredyt?

Czy kupując mieszkanie na rynku wtórnym, łatwiej dostać kredyt?

Proces przyznawania kredytu na nieruchomość znalezioną na rynku wtórnym jest inny niż w przypadku mieszkania od dewelopera. Na lokum z „drugiej ręki” możemy szybciej dostać kredyt. Co warto wiedzieć starając się o kredyt na kupno mieszkania na rynku wtórnym

Z pewnością z kredytem na nieruchomość z rynku wtórnego wiąże się dużo mniej czynności, które musi wykonać bank. My sami wnioskując o taki kredyt nie musimy też wykazywać wielu dokumentów potrzebnych przy nieruchomości na rynku pierwotnym. Istnieją jednak procedury, które musimy przejść, aby kupić nasze wymarzone mieszkanie.
- wycena mieszkania przez rzeczoznawcę. W przypadku nieruchomości odkupowanej od właściciela, bank może wysłać rzeczoznawcę, który określi ile warte jest mieszkanie,
-po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego suma w całości trafi na nasze konto.

Jakie są procedury przy staraniach o kredyt na mieszkanie od dewelopera?

Dostać kredyt hipoteczny na mieszkanie z „pierwszej ręki” jest trudniej. Wiąże się to z przedstawieniem w banku dodatkowych dokumentów. Często musimy wykazać umowę przedwstępną, w której powinny znaleźć się dokładnie opisane warunki współpracy z deweloperem. Bank w ramach zabezpieczenia może zażądać aby agencja deweloperska przedstawiła swoje uprawnienia do budowy. Kredyt tego typu wypłacany jest w ratach. Nie dostaniemy od razu całej kwoty na konto, tak jak to jest w przypadku nieruchomości na rynku wtórnym. Co więcej, być może będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty jeśli bank zorganizuje kontrolę dewelopera na miejscu budowy.

Na co w ramach wykończenia lub remontu mieszkania można wykorzystać kredyt?

Z reguły bank ma świadomość, że musimy mieszkanie zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym remontować czy wykończyć. Wobec tego może udzielić pożyczki na takie cele. Nie możemy jednak z kredytu pokryć kosztów zakupu np. mebli lub telewizora.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Co warto wiedzieć starając się o kredyt na kupno mieszkania na rynku wtórnym?
Co warto wiedzieć starając się o kredyt na kupno mieszkania na rynku wtórnym?

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Fundusz Hipoteczny Familia S.A.

Fundusz Hipoteczny Familia S.A. działa w Polsce od lipca 2010 roku. Oferuje usługę odwróconej hipoteki w formie renty dożywotniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »