| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > O czym należy pamiętać podczas odbierania mieszkania?

O czym należy pamiętać podczas odbierania mieszkania?


Odbiór mieszkania zazwyczaj wiąże się z dużą ekscytacją. Kiedy w grę wchodzą emocje łatwo przeoczyć istotne szczegóły. Postarajmy się w takim momencie zachować zimną krew i czujność, aby nic nie umknęło naszej uwadze.

Kupno mieszkania to bardzo poważny krok. Zawsze wiąże się z wydaniem dużej sumy pieniędzy i często z kredytem na wiele lat. W takiej sytuacji chcemy, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Kiedy jednak przychodzi czas oficjalnego odbioru mieszkania może się okazać, że nie wszystko wygląda tak, jak obiecywał deweloper czy spółdzielnia. Co zrobić, aby nie przeoczyć żadnego niedociągnięcia?

Zachowajmy spokój

Podczas oficjalnego odbioru mieszkania nie należy się spieszyć. Starajmy się zrobić to w słoneczny dzień. W dziennym świetle bowiem dużo więcej uda nam się zobaczyć. Nie pozwólmy się ponaglać kierownikowi budowy czy inspektorowi nadzoru dewelopera. Dajmy sobie dokładnie tyle czasu, ile potrzebujemy.

Zasięgnijmy opinii profesjonalisty

Warto na tę okazję zabrać ze sobą fachowca. Nawet, jeśli jesteśmy obyci ze sztuką budowania nikt nie sprawdzi się w tej sytuacji tak dobrze, jak profesjonalista. W końcu wydajemy na nasze własne mieszkanie dużo pieniędzy a opłata za taka usługę jest niczym w porównaniu z pewnością, że nic nas nie zaskoczy, kiedy już się wprowadzimy.

Jak postąpić gdy zauważymy wadę

Po pierwsze–nie należy lekceważyć żadnej niezgodności naszego mieszkania z umową. Każdą z wad należy wpisać w protokół odbioru. Jeśli deweloper lub spółdzielnia kwestionują nasze zastrzeżenia, możemy podpisać protokół rozbieżności, w którym wymienimy wszystkie dostrzeżone nieprawidłowości. Pamiętajmy także o ustaleniu daty ich usunięcia.

Pamiętajmy, aby podczas odbioru mieszkania nie dać się ponieść emocjom i towarzyszącemu im pośpiechowi. Sprawdźmy wszystko możliwie jak najdokładniej.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Podczas oficjalnego odbioru mieszkania nie należy się spieszyć
Podczas oficjalnego odbioru mieszkania nie należy się spieszyć

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Jakubowska-Gregier

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »