reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Jak szukać mieszkania?

Jak szukać mieszkania?

Gdy już wiemy, czy interesuje nas dom czy też mieszkanie, gdzie chcielibyśmy mieszkać oraz na ile nas stać, trzeba przejść do konkretów i zacząć szukać ofert. Jak i gdzie to uczynić?

W pierwszej kolejności warto zajrzeć do Internetu. To z całą pewnością niemal bezgraniczna baza danych i informacji. Internet oferuje nam nie tylko pełną informację na temat dewelopera i nieruchomości, ale również licznym kalkulatorami kredytowymi i innymi tego typu narzędziami. Dzięki temu, spędzając kilka (a może kilkanaście) godzin na „buszowaniu” w Internecie, możemy zebrać niemal komplet informacji. Zarówno o położeniu nieruchomości, planie lokalu, jego zdjęciach, cenie, ale także o tym, na jaki kredyt Cię mniej więcej stać.

Ogłoszenia w Internecie (te najbardziej solidne) są bardzo szczegółowe. Dowiesz się z nich, gdzie dokładnie znajduje się oglądana nieruchomość (możesz znaleźć również mapę okolicy), jaka jest cena za mkw., jaka firma zajmuje się realizacją inwestycji i kiedy jest przewidywane jej zakończenie. Oferty zamieszczane są na ogół wraz z projektem nieruchomości. Możesz więc obejrzeć, ile pokoi ma dane mieszkanie i jak zostały one rozmieszczone. Ponadto, możesz również uzyskać informacje, ile pięter ma cały budynek, czy znajduje się w nim garaż, tarasy, balkony lub loggie.

Zobacz również serwis: Mieszkanie

Innym sposobem szukania ofert jest również przeglądanie gazet. Z całą pewnością są one jednak uboższa w informacje. Przejrzenie wszystkich zajmie nam dużo więcej czasu. Wiele ogłoszeń może również okazać się po prostu nieaktualnych. Opisy mieszkań są dużo mniej szczegółowe niż w Internecie.

Jedną z możliwości jest również powierzenie zdania znalezienia dla nas odpowiedniego mieszkanie agencji nieruchomości. Musimy jednak mieć na uwadze, iż będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami. Na ogół, agencje nieruchomości pobierają za swoje usługi około 2-3% wartości nieruchomości. Plusem jest z całą pewnością oszczędność czasu. Poszukiwaniem najwłaściwszego mieszkania zajmą się bowiem agenci. Nie musimy przeglądać gazet, przeszukiwać tysięcy różnych ogłoszeń w Internecie. Choć poszukiwanie mieszkania zostało zlecone osobie trzeciej, nie powinniśmy zapominać, że mieszkanie będzie nasze, więc należałoby sprawdzić szereg kwestii osobiście. Warto zajrzeć do księgi wieczystej wybranego przez pośrednika mieszkania, aby dowiedzieć się czy lokal nie jest obciążony hipoteką lub czy nie ma najemcy.

Gdy pośrednik odnajdzie ciekawą ofertę, umówi się z Tobą na spotkanie w celu obejrzenia lokalu. Wcześniej podpisze z Tobą umowę, na mocy której zobowiążesz się do zapłaty prowizji, w razie gdybyś zdecydował się na zakup danego lokalu. Jak każdą umowę, tak i tą należy dokładnie przeczytać. Po zaakceptowaniu warunków w niej umieszczonych, trudno będzie się z nich wycofać. Pośrednik w żadnym wypadku nie może wymagać od Ciebie zapłaty prowizji za samo znalezienie oferty!

Zobacz również serwis: Oferty nieruchomości

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ogłoszenia w Internecie są bardzo szczegółowe. Dowiesz się z nich, gdzie dokładnie znajduje się oglądana nieruchomość, jaka jest cena za mkw., jaka firma zajmuje się realizacją inwestycji i kiedy jest przewidywane jej zakończenie.
Ogłoszenia w Internecie są bardzo szczegółowe. Dowiesz się z nich, gdzie dokładnie znajduje się oglądana nieruchomość, jaka jest cena za mkw., jaka firma zajmuje się realizacją inwestycji i kiedy jest przewidywane jej zakończenie.

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Łukaszyk

Radca Prawny Paulina Łukaszyk specjalizuje się w problematyce gospodarki nieruchomościami, postępowań egzekucyjnych oraz prawa cywilnego. Na co dzień zajmuje się sprawami branży wodociągowo-kanalizacyjnej, aspektami prawnymi funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych oraz ochroną danych osobowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama