Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu przestępstwa i wykroczenia skarbowe. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące przestępstwa i wykroczenia skarbowe.
Program zwalczania przestępczości gospodarczej przyjęty przez rząd
Aktualizacja: 07.10.2015
Pozbawienie sprawców dochodów z przestępczości gospodarczej i obniżenie lukratywności takich działań to główne cele przyjętego we wtorek przez Radę Ministrów "Programu przeciwdziałania i zwalczania przestępczości gospodarczej na lata 2015-2020”. »
Program zwalczania przestępczości gospodarczej na lata 2015-2020
Aktualizacja: 15.07.2015
Program przeciwdziałania i zwalczania przestępczości gospodarczej na lata 2015-2020 to główny temat spotkania pełnomocników ds. zwalczania przestępczości gospodarczej. Program zakłada zwalczanie przestępczości tzw. białych kołnierzyków oraz wzmocnienie efektywności odzyskiwania mienia pochodzącego z przestępstw. »
Powstanie specjalny program do walki z przestępczością "białych kołnierzyków"
Aktualizacja: 16.04.2015
Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych we współpracy z Ministerstwem Finansów i Prokuraturą Generalną, powstał projekt Programu przeciwdziałania i zwalczania przestępczości gospodarczej na lata 2015-2020. Program ma na celu ograniczenie przestępczości gospodarczej, która jak twierdzi MSW - systematycznie wzrasta. »
Niewłaściwe rozliczenie z fiskusem jest zagrożone wysoką karą
Aktualizacja: 17.06.2014
Popełniając wykroczenia bądź przestępstwa skarbowe w związku z niewłaściwym rozliczeniem z fiskusem należy liczyć się z faktem, iż urząd skarbowy nałoży wysoką karę. Jest to efekt zwiększenia wysokości minimalnego wynagrodzenia. Górna granica kary grzywny wyniesie aż 15 680 000 zł. »
Czy Ministerstwo Finansów umożliwiło przestępstwa skarbowe?
Aktualizacja: 21.03.2013
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców złożył do Centralnego Biura Antykorupcyjnego doniesienie o możliwości popełniania przestępstw przez urzędników Ministerstwa Finansów. Chodzi w szczególności o tworzenie takich regulacji prawnych (rozporządzenia i zarządzenia Ministra Finansów), które tworzyły konkretne luki prawne, umożliwiające uszczuplanie wpływów budżetu państwa. W zawiadomieniu wymieniono liczne tego typu "wątpliwe" akty prawne wydawane przez MF od 1989 roku. »