| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Sypialnia > Meble > Zadbaj o jakość swojego snu

Zadbaj o jakość swojego snu

Jeśli w codziennym życiu przykładamy dużą uwagę do jakości przedmiotów, których używamy oraz do ich stylowych walorów, powinniśmy też zadbać o jakość swojego snu. Jednym z prostszych sposobów zadbania o jakość swojego snu jest wybór dobrej jakości pościeli.

Niezawodnym i najprostszym sposobem na wprowadzenie elegancji jest wymiana pościeli na komplet satynowy, w oryginalnej tonacji i w niepowtarzalnej stylistyce. Jakość naszego snu poprawi się, jeśli będziemy wypoczywać w otoczeniu wysokiej jakości materiałów o delikatnym wykończeniu. Znaczenie ma również wielkość oraz ilość poduszek. Najzdrowsze dla kręgosłupa jest płaskie spanie, z profilowaną poduszką. Dbając o odpowiednią pozycję podczas snu, zapewniamy szczególną ochronę całemu ciału i zmniejszamy do minimum ryzyko obudzenia się z bólem mięśni.

Szczególnie lubiana jest pościel satynowa, która w idealny sposób dopasowuje się do ludzkiego ciała, dając upragnione ciepło i wygodę. Kolor pościeli warto dobrać w precyzyjny i świadomy sposób, biorąc pod uwagę nasz gust oraz rodzaj oddziaływania, jakie chcemy uzyskać. Pamiętajmy, że każdy kolor wyróżnia się swoim indywidualnym psychologicznym przekazem.

Zegar snu

Na jakość snu ma wpływ również czas, kiedy kładziemy się spać. Najważniejsze jest, by idąc do sypialni, czuć się zmęczonym. Zmuszanie się do zaśnięcia o określonej godzinie, mimo wrażenia wypoczęcia nie jest najlepszym rozwiązaniem. Możemy mieć niemal pewność, że sen taki skończy się za szybko i zamiast wypoczynku zyskamy nowe wspomnienie o trudnej nocy. 

Zobacz także: Jak urządzić sypialnię?

Specjaliści radzą, że jeśli przez pół godziny nie możemy zasnąć, należy wstać i zająć się jakąś czynnością. Najlepiej jeśli będzie ona mało obciążająca nasz organizm – nie zaleca się w takich momentach ćwiczyć ani sprzątać, ale raczej czytać książkę czy włączyć telewizję. Gdy będziemy gotowi do snu, organizm da nam o tym znać. Należy przede wszystkim słuchać swojego zegara biologicznego, czyli wsłuchać się w swój organizm i postępować zgodnie z jego wskazówkami. Nie ma również sztywnych ram, ile powinien trwać wypoczynek.

Powinniśmy spać po prostu tyle, ile tego potrzebujemy. Zdrowy sen zaczyna się od naturalnego zaśnięcia (a nie zapadnięcia w sen wymuszonego lekami) oraz naturalnego wybudzenia (niewywołanego ze świata zewnętrznego). Za typowy czas snu uważa się sen trwający 6-8 godzin. Jednak niektórzy są w stanie dobrze funkcjonować przez wiele tygodni, śpiąc jedynie 4 godziny na dobę. Są też tacy, którzy potrzebują nawet 10 godzin snu. Okazuje się również, że wraz z wiekiem zmienia się nasze zapotrzebowanie na sen. Wartość ta nie jest stałą.

Zobacz także: Sypialnie, które cenią ciszę

Potrzeba snu

Sen pozwala uaktywnić nasz mózg, zresetować wszystkie nagromadzone informacje, a następnie poukładać je w odpowiedni sposób. Wyłączenie myślenia umożliwia po prostu nastawienie na odpowiednie funkcjonowanie naszego organizmu. Sen, według naukowców, jest niezbędnym elementem pozwalającym zachować dobre zdrowie. Znając swoje potrzeby odnośnie czasu snu, mając świadomość, kiedy naprawdę czujemy się senni, warto zaplanować pracę intelektualną, biorąc pod uwagę wszystkie znane nam właściwości naszego mózgu.

źródło: ArtDecor24

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jeśli w codziennym życiu przykładamy dużą uwagę do jakości używanych przedmiotów oraz do ich stylowych walorów, warto wziąć pod uwagę również te kwestie podczas aranżacji własnej sypialni. Fot. ArtDecor24
Jeśli w codziennym życiu przykładamy dużą uwagę do jakości używanych przedmiotów oraz do ich stylowych walorów, warto wziąć pod uwagę również te kwestie podczas aranżacji własnej sypialni. Fot. ArtDecor24

Personel i Zarządzanie – prenumerata459.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »