| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Salon > Sprzęt RTV i AGD > Jaki odkurzacz wybrać: workowy, bezworkowy czy piorący?

Jaki odkurzacz wybrać: workowy, bezworkowy czy piorący?

Wybór odkurzaczy w sklepach jest bardzo duży i trudno jest się zdecydować na konkretny model. Pierwszy problem pojawia się, gdy musimy zdecydować czy chcemy kupić odkurzacz workowy, bezworkowy czy piorący, nie mówiąc o pozostałych parametrach. Który będzie dla nas lepszy?

W pierwszej kolejności musimy podjąć decyzję czy nasz odkurzacz ma usuwać kurz czy może zależy nam jeszcze na myciu podłóg i praniu dywanów. Dodatkowo warto wiedzieć czy w naszym domu jest alergik. To wszystko pozwoli nam wybrać typ odkurzacza. Inne istotne parametry, które należy wziąć pod uwagę to moc silnika, moc ssania, system filtracji i poziom hałasu.

Odkurzacze workowe

Odkurzacze workowe, inaczej nazywane tradycyjnymi, jak sama nazwa wskazuje, wyposażone są w worek, do którego zaciągane są kurz i śmieci. Worki trzeba wymieniać, czyli raz na jakiś czas będziemy musieli wydawać na nie pieniądze. Możemy wybrać odkurzacz z workiem papierowym lub z workiem tekstylnym, który wykonany jest ze specjalnej włókniny, ze względu na lepsze właściwości filtracyjne, są one bardziej polecane. Przyjmuje się, że przy odkurzaniu średniej wielkości mieszkania raz w tygodniu worek należy wymieniać mniej więcej, co 2–3 miesiące, w zależności od jego pojemności – mogą mieć pojemność od 1 l do 4 l.

Zdarzają się też modele z wbudowanymi workami, nie trzeba ich wymieniać, ale trzeba je czyścić, co w praktyce może okazać się kłopotliwe, choć bezkosztowe – nie poleca się tego rozwiązania dla alergików.

Worki należy wymieniać regularnie, ponieważ przepełniony worek zmniejsza moc ssania odkurzacza, czyli nasz wysiłek idzie na marne, bo odkurzacz nie sprząta dokładnie. Obecnie większość odkurzaczy, niezależnie od rodzaju, posiada wskaźnik zapełnienia worka, więc odkurzacz sam nam „powie” kiedy należy go wymienić lub opróżnić.

Odkurzacze workowe są najtańszym typem odkurzacza.

Zobacz także: Telewizor 3D – hit czy kit?

Zobacz także: Jaki odkurzacz przenośny wybrać?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »