| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Salon > Sprzęt RTV i AGD > Telefon dla seniora

Telefon dla seniora

Telefon dla seniora daje nam możliwość kontaktowania się w prosty sposób. Babcia i dziadek coraz częściej przebywają poza domem, co utrudnia nam zastanie ich przy telefonie stacjonarnym – rozwiązaniem jest zaopatrzenie seniora w mobilny telefon.

Telefon dla seniora powinien być prosty w obsłudze, wręcz intuicyjny. Takie rozwiązanie staje się prawie niezbędne. Coraz popularniejsze stają się różnego rodzaju aktywności dla seniorów. Zachwycili się Nordic Walking i zajęciami na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Jak w tej sytuacji się z nimi skontaktować, skoro nie siedzą w domu, blisko telefonu stacjonarnego?

To przewrotne pytanie, chociaż nie do końca nieuzasadnione. Oferta dla osób w wieku 65+, na ciekawe spędzanie czasu w towarzystwie i poza domem, jest bardzo bogata. Każdy znajdzie coś dla siebie: począwszy od zajęć artystycznych, przez naukowe, aż do sportowych.

Zobacz także: Jak zaaranżować kącik telewizyjny?

Te zmiany w kondycji społeczeństwa są bardzo chętnie wspierane przez różnego rodzaju instytucje. Sami seniorzy także z entuzjazmem organizują rozmaite przedsięwzięcia, dzieląc się wiedzą i korzystając ze swoich doświadczeń. Większa mobilność wiąże się jednak z utrudnionym kontaktem z najbliższymi.

– Z dużym entuzjazmem obserwujemy coraz więcej inicjatyw mających na celu wyeliminowanie społecznego wykluczenia osób starszych. Wszelkiego rodzaju akcje aktywizujące Seniorów są bardzo bliskie założeniom naszej marki, przez co chętnie je wspieramy – mówi Grzegorz Możdżyński, Dyrektor Generalny Emporia Telecom w Polsce. W dużym zaangażowaniu społecznym tej grupy konsumenckiej widzimy również korzyści dla nas. Osoby, dla których ważny jest rozwój osobisty w każdym wieku, będą szukały dla siebie odpowiednich sposobów na utrzymanie kontaktu z bliskimi, niezależnie od miejsca i czasu. A my możemy te potrzeby zaspokoić. – tłumaczy Grzegorz Możdżyński.

Telefon dla seniora może być atrakcyjny wizualnie, nawet jeśli będzie prosty w obsłudze. Oprócz dodatkowych funkcji, jak radio FM czy Bluetooth, telefon dla seniora powinien być wyposażony w dyskretny przycisk alarmowy, który zwiększy poczucie bezpieczeństwa, zapewniając szybkie i bezpośrednie połączenie w sytuacji wymagającej otrzymania natychmiastowej pomocy.

Źródło: Emporia

Zobacz także: Żelazko: jakie wybrać?

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Telefon dla seniora to rozwiązanie wielu problemów. Fot. Fotolia
Telefon dla seniora to rozwiązanie wielu problemów. Fot. Fotolia

Telefon dla seniora. Fot. Emporia
Telefon dla seniora. Fot. Emporia

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »