reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Salon > Meble > Nowoczesna meblościanka

Nowoczesna meblościanka

Nowoczesna meblościanka może być jednocześnie funkcjonalna i estetyczna. W świadomości społecznej pokutuje przekonanie o przytłaczającym wyglądzie meblościanki. Nowoczesna wersja meblościanki może odmienić jej stereotypowe postrzeganie.

Nowoczesne meblościanki pojawiają się również w minimalistycznych, surowych wnętrzach. Dziś upiorne obrazy meblościanek z minionych dekad wypiera wysublimowana elegancja i minimalistyczny design. Wspomnienie z przeszłości zainspirowało projektantów marki Beds.pl, którzy podjęli wyzwanie – odczarowali meblościankę i zamienili jej wady w zalety.

Zobacz także: Funkcjonalny zestaw wypoczynkowy

Przyjrzyjmy się z bliska meblościance i sposobie jej funkcjonowania w powszechnej świadomości. Jakie są główne zarzuty i obawy wobec tego niefortunnego, okrytego złą sławą mebla? Jednym tchem można wymienić: duży, ciężki, zabierający przestrzeń i zmniejszający optycznie każde pomieszczenie, w jakim się go ustawi. Po dziś dzień, w niektórych mieszkaniach pokutują ustawione pod ścianą kombinacje regałów, szaf i przeszklonych półek z obowiązkowym barkiem w środku. Wszystko ujednolicone, produkowane masowo i utrzymane w duchu socrealistycznej użyteczności, okraszone masą bibelotów. Ten element wyposażenia mieszkania nie bez powodu nazywa się meblościanką.

W zamyśle projektantów kilka segmentów meblowych połączonych ściankami bocznymi będzie w stanie zagospodarować całą przestrzeń ściany i w ten sposób zaoszczędzić miejsce w niedużych pokojach w blokach. Meblościanka z założenia jest modułowa – każdy segment może składać się z kilku pięter: szuflad, półek bądź szafek, które można ustawiać w różnych konfiguracjach. Segmenty i piętra można tasować i przestawiać tak, by jak najpełniej odpowiadały naszym potrzebom. Potencjał całej tej różnorodności i multifunkcjonalności zbitej w jeden mebel został dostrzeżony przez projektantów marki Beds.pl, którzy postanowili wykorzystać jej największą zaletę – segmentowość, modułowość i łatwość, z jaką daje się tworzyć rozwiązania dla każdego rodzaju przestrzeni. Dodatkowo odświeżyli wizerunek mebla i dodali mu niezbędnej lekkości poprzez rozdzielenie poszczególnych części i nadanie im autonomicznej formy.

Jaki jest zatem przepis na nowoczesną meblościankę? Zostawiamy solidną podstawę, która może się okazać nieoceniona, jeśli chodzi o ustawianie na niej ciężkich rzeczy. Część szaf wieszamy na ścianie, półki i regały śmiało przestawiamy tak, by utworzyły zrównoważoną kompozycję.

Dzięki odpowiedniej aranżacji, odrobinie fantazji i nowoczesnym rozwiązaniom możemy oswoić meblościankę, mieć funkcjonalny mebel i raz na zawsze „wykurzyć” popeerelowskie widma straszące w naszych wnętrzach.

Źródło: BEDS

Zobacz także: Kanapa z funkcją spania

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jasna meblościanka. Fot. BEDS
Jasna meblościanka. Fot. BEDS

Element nowoczesnej meblościanki. Fot. BEDS
Element nowoczesnej meblościanki. Fot. BEDS

Lekka meblościanka. Fot. BEDS
Lekka meblościanka. Fot. BEDS

Nowoczesna meblościanka. Fot. BEDS
Nowoczesna meblościanka. Fot. BEDS

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Błaszkiewicz

Ekspert w zakresie VAT

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama