| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Ściany > 6. sposobów na optyczne powiększenie mieszkania

6. sposobów na optyczne powiększenie mieszkania

Mieszkanie można "powiększyć" na kilka sposobów. Możne np. wyburzyć ścianę, pomalować pomieszczenia na jasny kolor, zamontować prysznic zamiast wanny lub, o ile jest taka możliwość - zbudować antresolę.

  1. Idź w górę

Nie w każdym mieszkaniu da się zbudować antresolę, ale tam gdzie jest to możliwe, warto o takim rozwiązaniu pomyśleć, bo choć nie da się tam zrobić wszystkiego, to sypialnia, miejsce do pracy czy skrytka na rzeczy, będą bardzo dobrym rozwiązaniem. Podobnie jak piętrowe łóżka w pokoju dziecięcym – nie dość, że zajmuje to mniej miejsca, to jeszcze dla dzieci może być atrakcją samo w sobie. Przy okazji budowy antresoli warto jednak pamiętać, by zapewnić dopływ światła dziennego.

  1. Utrzymaj porządek

Na koniec rada zdawałoby się oczywista, ale jednak tak rzadko stosowana: tylko uporządkowane wnętrze może wyglądać przestrzennie. Nawet nie wiadomo jak duży pokój nie będzie wyglądał dobrze, jeśli go zagracimy. I nie chodzi tu tylko o kurz czy porozkładane wszędzie rzeczy, ale nawet zbyt duża ilość mebli czy ozdób bardzo źle wpływa na postrzeganie przestrzeni w pokoju. Nie pomaga też zasłonięcie podłogi np. zajmującym całą powierzchnię dywanem.

  1. Zorganizuj się i swoje mieszkanie

W utrzymaniu porządku pomóc może selektywne wywożenie części zbędnych rzeczy. Chodzi np. o niepotrzebny w danym czasie sprzęt sportowy (narty przydają się tylko zimą, z kolei z roweru większość osób zimą nie korzysta), ubrania itd. Takie rzeczy można wynieść do piwnicy, a w przypadku jej braku, wywieźć do znajomych lub rodziny. W niektórych miastach pojawiają się też już firmy oferujące przestrzeń magazynową do przechowywania czasowo zbędnych przedmiotów. Miesięcznie za miejsce na 100-litrowe pudło zapłacimy około 10 zł. Warto też pamiętać o ważnej rzeczy przy przetrzymywaniu kurtek czy kołder i poduszek – duża część zajmowanej przez nie przestrzeni jest pusta, można więc kupić próżniowe worki, z których odkurzaczem odsysa się powietrze, dzięki czemu możliwe jest efektywniejsze wykorzystanie dostępnego miejsca.

Zobacz także: Wykończenie ścian w kuchni. ZDJĘCIA

Marcin Krasoń - Analityk rynku nieruchomości
Home Broker

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

SmartMedia

SmartMedia to firma technologiczna i lider rynku producentów oprogramowania do zarządzania majątkiem i inwentaryzacji. Oprogramowanie tworzone w ścisłej współpracy z ekonomistami, prawnikami, księgowymi i najlepszymi programistami firmy. To dzięki temu rozwiązania SmartMedia są zgodne z obecnymi wymogami prawa oraz światowymi standardami informatycznymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »