| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Ściany > Farby bezpieczne dla niemowlaka

Farby bezpieczne dla niemowlaka

Wybierając farby do malowania pokoju dla dziecka warto zwrócić uwagę, aby były to farby ekologiczne. Farby ekologiczne są nietoksyczne, a po malowaniu nie musimy wietrzyć pomalowanego pomieszczenia.

Przyszłe mamy chcą jak najlepiej przygotować pokój dla dziecka. Wiele czasu poświęcają na planowanie a także zakup ubranek i sprzętów dla noworodka. Często pojawia się też pomysł aby zrobić remont, można wtedy np. pomalować ściany na kolor, który będzie sprzyjał rozwojowi malucha.

Nie wszystkie farby dostępna na rynku nadają się do malowania pokoju dziecięcego. Aby uniknąć szkodliwego działania farby, powinniśmy zastosować farby ekologiczne. Są one nietoksyczne, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na układ krwionośny ani oddechowy. Wybierając farbę ekologiczną dbamy nie tylko o zdrowie dziecka, ale  własne.

Lotne związki organiczne (LZO), są główną przyczyną powstawania dziury ozonowej. Stosując farby ekologiczne nie musimy wietrzyć pomieszczenia w trakcie remontu. Wszystko dzięki wodzie, która jest głównym składnikiem farby. Farby ekologiczne nie zawierają rozpuszczalników, dlatego też podczas malowania nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Tuż po malowaniu można przebywać w pomieszczeniu bez obawy na zawroty głowy.

Zobacz także: Kalkulator: Ile farby potrzeba do pomalowania pokoju?

Wybór koloru

Jeśli już wiemy, że nie musimy obawiać się o zdrowie podczas malowania, spokojnie możemy pomyśleć o kolorystyce pokoju dla dziecka. Barwa i aranżacja otoczenia silnie wpływa na rozwój emocjonalny, kształtuje poczucie estetyki, wrażliwość i kreatywność. Pastelowe, naturalne barwy takie jak beż lub jasny róż zapewniają dziecku komfort i poczucie bezpieczeństwa. Biel, błękit lub zieleń sprawiają, że niemowlak będzie miał spokojny sen. Natomiast jeśli chcemy pobudzić wyobraźnie i kreatywność dziecka powinniśmy zdecydować się na kolorowe wnętrze. Zbyt kontrastowe i intensywne barwy mogą powodować rozdrażnienie i rozkojarzenie. Nie musimy jednak rezygnować z koloru, wystarczy, że zachowamy odpowiedni umiar. Barwne zasłonki, czy wzory i malunki na ścianach wydają się być idealnym rozwiązaniem. Dzięki nim ożywimy wnętrze i rozbudzimy ciekawość malucha.  

Przyszła mama musi także pamiętać, żeby nie robić wszystkiego sama. Dobór kolorów i aranżacja wnętrza, to idealne zadania dla niej. Powinna jednak zapomnieć o samodzielnym malowaniu na drabinie. Warto by doglądała efektów prac, by miejsce dla nowonarodzonego dziecka było spełnieniem jej marzeń.

Zobacz także: Ekologiczne farby

Źródło: Para Paints

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »