| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Ściany > Wymiana drzwi wejściowych

Wymiana drzwi wejściowych

Drzwi zewnętrzne dają większy poziom bezpieczeństwa niż okna. Wymiana dotyczy drzwi z tworzywa sztucznego z rdzeniem z pianki poliuretanowej.

W pierwszym etapie należy po stronie zewnętrznej zamontować rozetkę bębenka. To okucie posłuży jako podstawa do montażu osłony bębenka. Następnie należy zainstalować osłonkę bębenka. Od strony wewnętrznej należy wsunąć bębenek zamka. Po jego wsunięciu należy go odpowiednio ustabilizować i zamocować śrubą długą wkręconą od czoła skrzydła. Od strony wewnętrznej należy zainstalować osłonę bębenka z polimeru, najczęściej montowaną zatrzaskowo.

Następnym krokiem jest montaż klamki. Jej szyldzik ma dwa otwory na śruby mocujące. Po przykręceniu należy szyldzik przykryć osłonką z tworzywa sztucznego. Tak zmontowane skrzydło należy zamocować wraz z ościeżami w otworze drzwiowym. Na początku należy zamontować, w obwodzie muru od strony montażu drzwi, taśmę samoprzylepną jako uszczelnienie.

Do zamontowania ościeży należy użyć kotew, które są integralną częścią skrzydła drzwiowego i są w jego wyposażeniu. Osadzanie drzwi rozpoczyna się od prowizorycznego jego osadzenia w otworze. Następnie należy odgiąć kotwy w bruzdach. 

Polecamy: Jak i czym poziomować

Ościeżnicę należy wypoziomować osadzając na cegłach lub innym elementach z dodatkiem drewnianych klinów. Kliny służą regulacji położenia ościeżnicy.
Wymagany poziom dolnej belki ościeżnicy zależy od poziomu posadzki. Następnie odgina się kotwy i wierci otwory. Po osadzeniu kołków mocuje się ościeżnicę w sposób nieprzesuwny.

Pozostałą przestrzeń otworu należy wypełnić pianką i w środku rozpiętości umieścić beleczkę, aby ekspansja pianki nie spowodowała zmiany geometrii drzwi. Kolejnym już ostatnim etapem jest montaż okuć w wypadku demontażu skrzydła drzwiowego. 

Czytaj także: Jak dbać o ścieżki chodnikowe przed domem

Po okresie twardnienia pianki prześwity należy zaszpachlować gipsem wraz ze zbrojeniem z pianki. Drzwi po otwarciu nie powinny trzeć ani same się domykać.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »