| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Narzędzia > Euromale – gąbki na pacy do malowania – którą wybrać?

Euromale – gąbki na pacy do malowania – którą wybrać?

Euromale to przydatne narzędzia do malowania dużych powierzchni. Choć nie są tak popularne jak pędzle, pozwalają szybko i równomiernie nałożyć farbę lub bejcę na malowaną powierzchnię.

Euromale to mało popularne narzędzia malarskie, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób odnawiających różne przedmioty i pomieszczenia. Za pomocą euromali możemy nakładać np. farbę i bejcę na ściany, sufity oraz inne elementy, które wymagają wymalowania.

Euromale standardowe

Standardowe Euromale to najczęściej stosowane o kształcie prostokąta. Przeznaczone są do malowania dużych powierzchni takich jak ściany i sufity, a także powierzchni drewnianych. Powierzchnia malująca tego narzędzia wykończona jest cienka warstwą moheru, rączka najczęściej ma kształt litery D.

Euromale do malowanie rogów

Euromale przeznaczone do malowania naroży wykonane są z moherowej nakładki umieszczonej na aplikatorze w kształcie trójkąta. Narzędzie to umożliwia równomierne rozprowadzenie farby w malowanych narożach, dokładnie pokrywając całą powierzchnię.  Euromale do malowanie rogów z racji swojego kształtu należy stosować przede wszystkim do malowywania rogów pomieszczeń, do pomalowania całego lica ściany lepiej jest zastosować euromal standardowy.

Zobacz także: Wykończenie wnętrz, samodzielnie czy z pomocą specjalistów – Poradnik

Euromale do malowania ram okiennych

Chcąc ułatwić użytkownikom malowanie okien, producenci wymyślili coś takiego jak euromale do malowania profili okiennych. Z pośród okien najczęściej malujemy okna drewniane. Przeznaczone do nich euromale posiadają niewielką moherową nakładkę, która podczas malowania ramy pozwala dotrzeć do słupków i ram otwieranych pionowo. Duża część euromali tego typu posiada plastikowe prowadnice, zapobiegające zsunięciu się narzędzia z powierzchni szyby.

Jak czyścić euromale?

Po skończonym malowaniu, euromale tak samo jak pędzle należy dokładnie wyczyścić. Zanim jednak zamoczymy narzędzia pierwszy raz w farbie, należy je przeczyścić np. szczotką do odzieży lub butów. Usuniemy w ten sposób wszelkie zanieczyszczenia, pyłki oraz włókna, które przeszkodzić nam w malowanu.

Po skończonym malowaniu należy usunąć z gąbki resztę farby. Można to zrobić stara gazetą lub papierowym ręcznikiem. Po usunięciu resztek farby, należy umyć gąbkę w odpowiednim rozpuszczalniku (dobranym do rodzaju użytej farby). Mówiąc o rozpuszczalniku, mamy tutaj na myśli: wodę, benzynę lakierniczą lub środki chemiczne do czyszczenia pędzli. O tym, który rozpuszczalnik wybierzemy decyduje rodzaj farby, którą malowaliśmy. Informację na temat rodzaju farby i rozpuszczalnika przeznaczonego do czyszczenia narzędzi znajdziemy na opakowaniu farby.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Lisak

Radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »