| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Instalacje > Remont – jak przeprowadzić go bezpiecznie?

Remont – jak przeprowadzić go bezpiecznie?

Podczas remontu skupiamy się przed wszystkim na wprowadzanych zmianach. Jednak remontując dom lub mieszkanie nie powinniśmy zapomnieć o wielu aspektach, które mogą mieć wpływ na nasze zdrowie jak np. sprawna wentylacja. Zobacz, na co jeszcze powinniśmy zwracać uwagę podczas remontu.

Powinien legitymować się np. uprawieniem D G3 – w zakresie dozoru urządzeń, instalacji i sieci gazowych lub przynajmniej E G3, związanym z ich eksploatacją. Przypilnujmy, żeby sprawdził newralgiczny punkt, czyli filtr skośny, który służy do wychwytywania i usuwania zanieczyszczeń mechanicznych z instalacji.

Kurek gazowy. Fot. Grupa Armatura

Zobacz także: Instalacje gazowe - Porady

Dodatkowe zabezpieczenia

Zawsze warto zabezpieczyć dom przed ewentualnymi awariami instalacji gazowej. Dobrym rozwiązaniem jest montaż czujnika gazu (najczęściej umieszcza się je w sypialniach domowników). To niewielkie urządzenie monitoruje stężenie gazu w powietrzu, a jeśli przekroczy ono dolną granicę wybuchowości (poziom 10%), uruchamia alarm optyczny i dźwiękowy. Z reguły takie urządzenia wyposażone są w dodatkowe wejście przeznaczone do podłączenia drugiej syreny, którą możemy umieścić na zewnątrz. W pomieszczeniu, w którym znajduje się piecyk lub kocioł gazowy warto zainstalować czujnik tlenku węgla. Zwłaszcza w przypadku starszych urządzeń, które nie są wyposażone w czujnik automatycznie odcinający dopływ gazu.

Także zawór gazowy jest jednym z najistotniejszych elementów sieci instalacyjnej. Od jego niezawodności i szczelności zależy prawidłowy przepływ gazu. Ma on także kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, gdyż pozwala na jego szybkie odcięcie w sytuacji awaryjnejpodpowiada Aneta Dziedzina z Grupy Armatura.

Decydując się na wybór tak ważnego akcesorium montażowego, należy brać pod uwagę tylko produkty najwyższej jakości. Warto na przykład zakupić zawory kulowe, które funkcjonują w oparciu o prosty, niezawodny mechanizm.

Znajdująca się w korpusie kula, poruszana przy pomocy uchwytu, inicjuje lub odcina przepływ gazu. Sterowanie jego dopływem jest nieskomplikowane i bezpieczne – dodaje ekspert.

Zobacz także: Instalacje specjalne - Porady

Źródło: Grupa Armatura

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ONISZCZUK & ASSOCIATES

Kancelaria prawna, która specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »