REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Polacy odkładają planowane remonty z powodu COVID-19

Polacy odkładają planowane remonty z powodu COVID-19 /Fotolia
Polacy odkładają planowane remonty z powodu COVID-19 /Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Finansowa niepewność sprawiła, że co drugi Polak zdecydował się na przełożenie większych wydatków na drugą połowę roku lub czas tuż po zakończeniu epidemii koronawirusa. To nie jest dobry moment na takie wydatki?

Polacy wstrzymują się z remontami domów i mieszkań. Wedle przeprowadzonych badań[1] przed lockdownem, który w Polsce rozpoczął się w połowie marca, największym wyzwaniem finansowym zaplanowanym na ten rok przez co trzeciego Polaka był właśnie remont. Wystarczyły trzy miesiące, aby prawie co czwarta osoba deklarująca takie plany, zdecydowała się na ich odłożenie. Podczas gdy większość osób stara się unikać dużych jednorazowych wydatków, warto zwrócić uwagę na rozwiązania inteligentnego domu, które w perspektywie pozwolą na większe oszczędności

REKLAMA

Oszczędzanie długofalowe

Dobrym przykładem jest kontrola wydatków na energię, w tym na ogrzewanie, które według szacunków[2] mogą stanowić nawet połowę kosztów utrzymania domu. Mimo tego, że mamy do czynienia z ociepleniem klimatu i ubiegła zima była wyjątkowo łagodna, to ceny za energię wciąż rosną. Urządzenia takie jak inteligentne termostaty czy głowice na kaloryfery, nie tylko korzystnie wpływają na komfort użytkowników, ale również gwarantują oszczędności. Inteligentny termostat sam będzie kontrolował temperaturę zgodnie z preferencjami użytkowników i regulował poziom ogrzewania tak, by niepotrzebnie nie zużywać energii.

Pomimo, że remonty wiążą się głównie z malowaniem ścian czy przemeblowaniem, sporo osób skupia się również na zwiększeniu własnego komfortu i wydajności urządzeń w swoim domu. Odpowiedzią na te potrzeby mogą być zyskujące na popularności urządzenia inteligentnego domu. Są one łatwe w instalacji, trwałe i efektywne w kwestii oszczędzania pieniędzy. Badania mówią, że aż 38% użytkowników smart home oczekuje od tych urządzeń w pierwszej kolejności obniżenia rachunków za energię elektryczną i ogrzewanie[3]. Remonty, na które co roku decyduje się wielu Polaków do doskonała okazja, żeby przyjrzeć się bliżej takim rozwiązaniom – komentuje Fred Potter, założyciel firmy Netatmo – producenta urządzeń inteligentnego domu.

Pracowita jesień i zima

Finansowa niepewność sprawiła, że co drugi Polak zdecydował się na przełożenie większych wydatków na drugą połowę roku lub czas tuż po zakończeniu epidemii[4]. Niewiele ponad 25% zadeklarowało, że dopiero w 2021 roku będzie mogła zrealizować swoje plany[5]. Można więc wnioskować, że w kwestii remontów, wyjątkowo to nie wiosna i lato, lecz jesień i zima będzie najbardziej pracowitym czasem. Warto zatem z wyprzedzeniem zaplanować prace tak, by przyniosły jak najlepsze efekty w dłuższej perspektywie i we wszystkich ważnych aspektach: bezpieczeństwa, komfortu i oszczędności.

Netatmo

_______________________

[1] Źródło: Raport „Polaków portfel własny – wiosenne wyzwania” Santander Consumer Banku.

[2] https://alebank.pl/polacy-wydaja-mniej-na-utrzymanie-domu-ocieplenie-klimatu-ograniczylo-koszty-ogrzewania/

[3] Źródło: Deloitte, Smart Home Consumer Survey 2018

[4] Źródło: Raport „Polaków portfel własny – wiosenne wyzwania” Santander Consumer Banku.

[5] j.w.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Informacja prasowa
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Ile kosztuje luksusowy nowy apartament? Czy milion złotych wystarczy?

    Ile trzeba zapłacić za nowe mieszkanie w wysokim standardzie? Jakie metraże oferują deweloperzy? Gdzie można nabyć luksusowe apartamenty i jakie mają udogodnienia? 

    Dyrektywa EPBD nie zakazuje montażu i eksploatacji kotłów gazowych. Rok 2040 nie jest wiążącą datą [analiza POGP]

    Nowelizacja dyrektywy ws. charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) nie zakazuje montażu ani eksploatacji kotłów gazowych, a 2040 r. nie jest wiążącą datą zakazu użycia paliw kopalnych do ogrzewania - zwraca uwagę Polska Organizacja Gazu Płynnego (POGP).

    Udział polskiego kapitału w rynku nieruchomości wynosi 2%. W Polsce konieczne są zmiany regulacji prawnych

    Udział krajowych inwestorów w polskim rynku nieruchomości komercyjnych wynosi zaledwie 2%. Ten stan rzeczy może zmienić wprowadzenie funduszy umożliwiających osobom indywidualnym inwestycje w nieruchomości komercyjne (REIT).

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków?

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków? Gdzie wieszać domki dla ptaków? Jak to zrobić dobrze? Kiedy jest okres lęgowy sikorek, wróbli, szpaków, jerzyków i nietoperzy w Polsce?

    REKLAMA

    Turbina wiatrowa przy domu - wymogi prawne

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego wyjaśnił jakie są aktualne wymogi prawne montażu przydomowych turbin wiatrowych. Czy przed montażem przydomowych turbin wiatrowych wymagane jest zgłoszenie lub uzyskanie pozwolenia na budowę? Czy budynek przed montażem turbiny potrzebuje ekspertyzy, badania stanu technicznego?

    Rejestr i wyszukiwarka osób z uprawnieniami budowlanymi [e-CRUB ]. 130 tysięcy inżynierów i architektów

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego informuje, że e-CRUB to rejestr osób, które posiadają uprawnienia budowlane. Rejestr ten jest zarządzany przez GUNB na podstawie danych z izb zawodowych odpowiedzialnych za nadawanie uprawnień w budownictwie. W rejestrze znajdują się dane ok. 130 tysięcy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

    Szykują się zmiany w podatku od nieruchomości, ale obecnie bez zmian systemowych w ich opodatkowaniu

    Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Jarosław Neneman odpowiedział na wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Wiącka w sprawie prac nad nową definicją budowli na potrzeby opodatkowania podatkiem od nieruchomości oraz w zakresie opodatkowania garaży, wyjaśniając charakter planowanych zmian. Zapewnił, że systemowych zmian w opodatkowaniu nieruchomości prace te nie obejmują.

    Gdzie za miejsce postojowe zapłacimy 10 tys. zł, a gdzie nawet 89 tys. zł? Ile kosztuje komórka lokatorska?

    Ile trzeba zapłacić za miejsce postojowe zewnętrzne, a ile za takie w garażu podziemnym? Ile kosztuje komórka lokatorska? Od czego zależą te koszty? 

    REKLAMA

    Nowych mieszkań w ofercie od początku roku przybywa a co z ich cenami

    W pierwszych dwóch miesiącach 2024 r. deweloperzy wprowadzili na rynki siedmiu największych miast więcej mieszkań niż sprzedali. To dobra wiadomość dla kupujących, bo mają większy wybór. Zgodnie z regułami rynku większa podaż powinna też hamować wzrost cen. Czy tak jest w istocie?

    Ile musi zarabiać singiel by kupić mieszkanie na kredyt?

    W Polsce coraz więcej osób funkcjonuje poza małżeństwem jako singiel. Te osoby są coraz istotniejszą klientelą na rynku nieruchomości. Ile musi zarabiać taki singiel, by móc kupić mieszkanie na kredyt hipoteczny? Jakie możliwości kredytowe ma dziś singiel? 

    REKLAMA