| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Euromale – gąbki na pacy do malowania – którą wybrać?

Euromale – gąbki na pacy do malowania – którą wybrać?

Euromale to przydatne narzędzia do malowania dużych powierzchni. Choć nie są tak popularne jak pędzle, pozwalają szybko i równomiernie nałożyć farbę lub bejcę na malowaną powierzchnię.

Euromale to mało popularne narzędzia malarskie, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób odnawiających różne przedmioty i pomieszczenia. Za pomocą euromali możemy nakładać np. farbę i bejcę na ściany, sufity oraz inne elementy, które wymagają wymalowania.

Euromale standardowe

Standardowe Euromale to najczęściej stosowane o kształcie prostokąta. Przeznaczone są do malowania dużych powierzchni takich jak ściany i sufity, a także powierzchni drewnianych. Powierzchnia malująca tego narzędzia wykończona jest cienka warstwą moheru, rączka najczęściej ma kształt litery D.

Euromale do malowanie rogów

Euromale przeznaczone do malowania naroży wykonane są z moherowej nakładki umieszczonej na aplikatorze w kształcie trójkąta. Narzędzie to umożliwia równomierne rozprowadzenie farby w malowanych narożach, dokładnie pokrywając całą powierzchnię.  Euromale do malowanie rogów z racji swojego kształtu należy stosować przede wszystkim do malowywania rogów pomieszczeń, do pomalowania całego lica ściany lepiej jest zastosować euromal standardowy.

Zobacz także: Wykończenie wnętrz, samodzielnie czy z pomocą specjalistów – Poradnik

Euromale do malowania ram okiennych

Chcąc ułatwić użytkownikom malowanie okien, producenci wymyślili coś takiego jak euromale do malowania profili okiennych. Z pośród okien najczęściej malujemy okna drewniane. Przeznaczone do nich euromale posiadają niewielką moherową nakładkę, która podczas malowania ramy pozwala dotrzeć do słupków i ram otwieranych pionowo. Duża część euromali tego typu posiada plastikowe prowadnice, zapobiegające zsunięciu się narzędzia z powierzchni szyby.

Jak czyścić euromale?

Po skończonym malowaniu, euromale tak samo jak pędzle należy dokładnie wyczyścić. Zanim jednak zamoczymy narzędzia pierwszy raz w farbie, należy je przeczyścić np. szczotką do odzieży lub butów. Usuniemy w ten sposób wszelkie zanieczyszczenia, pyłki oraz włókna, które przeszkodzić nam w malowanu.

Po skończonym malowaniu należy usunąć z gąbki resztę farby. Można to zrobić stara gazetą lub papierowym ręcznikiem. Po usunięciu resztek farby, należy umyć gąbkę w odpowiednim rozpuszczalniku (dobranym do rodzaju użytej farby). Mówiąc o rozpuszczalniku, mamy tutaj na myśli: wodę, benzynę lakierniczą lub środki chemiczne do czyszczenia pędzli. O tym, który rozpuszczalnik wybierzemy decyduje rodzaj farby, którą malowaliśmy. Informację na temat rodzaju farby i rozpuszczalnika przeznaczonego do czyszczenia narzędzi znajdziemy na opakowaniu farby.

Czyszcząc gąbkę euromali należy ścisnąć jej powierzchnię malującą i pocierać koniuszkami palców jej moherową warstwę. Zanim przystąpimy do jej czyszczenia, załóżmy rękawiczki, które ochronią nasze dłonie przed zabrudzeniem farbą. Na koniec należy umyć euromale w gorącej wodzie z mydłem, a następniewytrzeć narzędzie do sucha.     

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Tagi

remont

Zdjęcia

Euromala standardowa. Fot. ATLAS
Euromala standardowa. Fot. ATLAS

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Michał Wójtowicz

Ekspert Kredytowy Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »