| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Ściany pomalowane z fantazją

Ściany pomalowane z fantazją

Warto wiedzieć, że pomalowane ściany nie muszą być gładkie, a miłośnicy faktur wcale nie są skazani na nowoczesne i drogie tapety. Przy minimum wysiłku i umiejętności można stworzyć na ścianach fantazyjne wzory, które zachwycą naszych gości.

Gładkie ściany mogą się znudzić. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy skazani na tapety. Możemy stworzyć ścianę z fakturą lub z imitacją faktury. Efekty mogą być rozmaite. Wszystko zależy od rodzaju użytej farby i narzędzi.

Tynk strukturalny

Tynk strukturalny to gęsta masa, która zawiera drobne kamyki oraz gruby piasek. Nakładamy go na zagruntowaną ścianę. Narzędzia niezbędne nam do pracy to paca murarska oraz wałek lub sztywny pędzel. Faktura, jaką uzyskamy za pomocą tynku strukturalnego przypomina stary tynk, nazywany potocznie „barankiem”.

Farba strukturalna

Farba strukturalna od strukturalnego tynku różni się zarówno rodzajem wypełniacza (zawiera tylko piasek krzemianowy), jak i konsystencją. Farbę tę nakładamy przy pomocy pędzla lub wałka. Efekt, jaki otrzymamy, będzie przypominał ten ze strukturalnego tynku, jednak ściana pokryta tego rodzaju farbą jest gładsza.

Zobacz także: Malowanie ścian i sufitów – krok po kroku

Bejca ścienna

Bejca ścienna jest to środek transparentny, który nakładamy na wcześniej przygotowany podkład z farby lub też z tynku. Świetnie sprawdza się ona przy cieniowanym wybarwianiu ściany. Do tego zabiegu niezbędna nam będzie szczotka lub pędzel.

Masa szpachlowa

Masę szpachlową nakładamy krótkimi lub długimi pociągnięciami packi weneckiej na wcześniej gładko zagruntowanej powierzchni. Ciekawy efekt możemy otrzymać, szpachlując dwoma kolorami. Po wypolerowaniu ściana będzie przypominać stiuk (imitację marmuru).

Zobacz także: Jaką farbę wybrać do pomalowania łazienki?

Pamiętajmy, że istotne jest, jakich narzędzi użyjemy do malowania. Inny efekt otrzymamy, malując za pomocą wałka, packi, pędzla czy gąbki. Pamiętajmy, że czasem producenci rekomendują stosowanie konkretnych narzędzi.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pomalowane ściany nie muszą być gładkie, a miłośnicy faktur wcale nie są skazani na nowoczesne i drogie tapety. Przy minimum wysiłku i umiejętności można stworzyć na ścianach fantazyjne wzory, które zachwycą naszych gości.
Pomalowane ściany nie muszą być gładkie, a miłośnicy faktur wcale nie są skazani na nowoczesne i drogie tapety. Przy minimum wysiłku i umiejętności można stworzyć na ścianach fantazyjne wzory, które zachwycą naszych gości.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Skibiński

Specjalista w zakresie prawa samorządowego, gospodarczego oraz spraw odszkodowawczych. Kancelaria prowadzi blog prawniczy „Filiżanka Prawa”.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »