reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak usunąć zabrudzenia po remoncie?

Jak usunąć zabrudzenia po remoncie?


Po wykonanym remoncie należy usunąć wszystkie zabrudzenia, które pojawiły się w trakcie prac. Posprzątanie po remoncie to obowiązek fachowców. Zobacz, jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się poremontowych zabrudzeń.

Jak wiadomo, prace budowlane do czystych nie należą. Konieczność przygotowania zaprawy bezpośrednio przed jej użyciem, zastosowanie płynnych preparatów gruntujących, farb i tynków elewacyjnych wymaga nie tylko staranności wykonania, ale i działań wstępnych – zabezpieczenia okien, ścian i terenu wokół budowy folią malarską lub budowlaną. Jakkolwiek dokładnie by się tego nie zrobiło i tak z reguły bardzo trudno jest uniknąć miejscowych zabrudzeń. Gdy są świeże, wystarczy zmyć je czystą wodą i po kłopocie. Jeśli jednak tej czynności nie dokonamy w miarę szybko, mogą pojawić się problemy z dokładnym oczyszczeniem podłoża.

Do likwidacji pozostałości po różnego typu zaprawach cementowych i wapiennych, na przykład klejach do okładzin, fugach czy zaprawach tynkarskich, nieodzowny jest odpowiedni preparat w postaci skoncentrowanego środka, który w zależności od stopnia rozcieńczenia zmywa nawet najstarsze zabrudzenia. Do nanoszenia preparatu i późniejszego czyszczenia powierzchni najlepiej użyć szczotki lub gąbki. Miejsca zabrudzone zaprawą cementową należy lekko nasączyć wodą, następnie, w zależności od rodzaju i stopnia zabrudzenia, rozcieńcza się preparat wodą (maksymalnie w stosunku 1:15) i rozprowadza na podłożu. Miejsca szczególnie mocno zabrudzone należy nasączyć płynem bez rozcieńczania. Warto odczekać kilka minut, żeby płyn zaczął działać, a następnie zmyć go np. gąbką i dokładnie spłukać wodą. Po zakończeniu czyszczenia całość oczyszczonej powierzchni trzeba dokładnie spłukać wodą.

Zobacz także: Krok po kroku: jak stworzyć plan remontu?

Używając preparatów, należy zachować szczególną ostrożność podczas wykonywania prac na powierzchniach, na których występują zaprawy zawierające cement, np. okładziny wypełnione fugą. Omyłkowe „przemycie” fugi nierozcieńczonyn preparatem może spowodować jej rozpuszczenie lub przebarwienie.

Do skutecznego usuwania plam po emulsjach gruntujących, farbach, dyspersyjnych tynkach elewacyjnych oraz zabrudzeniach po pigmencie z zapraw do fugowania służą inne preparaty, Sposób ich użycia jest podobny. W zależności od stopnia zabrudzenia rozcieńcza się je wodą (maksymalnie w stosunku 1:5) i rozprowadza na podłożu. Miejsca szczególnie mocno zabrudzone należy nasączyć płynem bez rozcieńczania. W każdym przypadku tak nasączone zabrudzenie należy pozostawić na 15 minut, aby płyn zaczął działać. W razie konieczności czynność tę należy powtórzyć. Po zakończeniu czyszczenia całość dokładnie przemywa się wodą.

Zobacz także: Remont starego mieszkania

Przy użyciu profesjonalnych preparatów, ze względu na zawartość kwasu nieorganicznego oraz środków alkalicznych, należy zachować szczególną ostrożność. Do pracy z nimi należy stosować rękawice gumowe. W przypadku bezpośredniego kontaktu ze skórą, należy polane płynem miejsce zmyć dużą ilością wody. Środki należy przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w miejscach niedostępnych dla dzieci.

Źródło: materiały prasowe

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Po wykonanym remoncie należy usunąć wszystkie zabrudzenia, które pojawiły się w trakcie prac. Posprzątanie po remoncie to obowiązek fachowców. Zobacz, jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się poremontowych zabrudzeń. Fot. Shutterstock Fot. ATLAS
Po wykonanym remoncie należy usunąć wszystkie zabrudzenia, które pojawiły się w trakcie prac. Posprzątanie po remoncie to obowiązek fachowców. Zobacz, jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się poremontowych zabrudzeń. Fot. Shutterstock Fot. ATLAS

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama