reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Kalkulatory pomocne podczas remontu

Kalkulatory pomocne podczas remontu


Patrzysz na swoje ściany i wiesz, że już czas, żeby je pomalować lub wytapetować. A przed Twoim domem warto by wykonać ogrodzenie. Jednak remonty to nie jest Twoja specjalność. Wiesz, że musisz się tym zająć, ale do końca nie wiesz jak? Malowanie ścian lub ich tapetowanie, a także wykonanie murowanego ogrodzenia nie należą do skomplikowanych czynności, możesz spróbować wykonać je samodzielnie bądź skorzystać z pomocy fachowca. Niezależnie od tego, którą z opcji wybierzesz warto wcześniej sprawdzić, jaki będzie koszt takiego remontu i jakiej ilości materiałów będzie potrzebna.

Masz ochotę wytapetować swój pokój, ale nie masz pojęcia, ile kupić rolek tapety? Boisz się, że kupisz ich za mało bądź za dużo? Twój problem rozwiąże kalkulator – obliczy on za Ciebie ilość niezbędnych rolek. Dzięki temu będziesz mógł kupić dokładnie tyle rolek, ile będzie Ci potrzebnych do wytapetowania pokoju.

Sprawdź: Ile rolek potrzeba do wytapetowania pokoju?

Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem tapetowania pokoju i wolisz zwykłe malowanie ścian, nasz kalkulator pozwoli Ci obliczyć ile farby będziesz potrzebować do pomalowania pokoju. Dzięki temu nie na razisz się na dodatkowe koszty zakupu za dużej ilości pojemników z farbą. Unikniesz też stresu związanego z zakupem zbyt małej ilości farby, a Twoje ściany będą pomalowane tym samym odcieniem farby, bo nie będziesz musiał jej dokupować. Aby uniknąć takich problemów wystarczy wpisać długość malowanego pomieszczenia, jego szerokość, wysokość, liczbę okien i drzwi. Warto też uwzględnić sufit. Zwróć też uwagę na wydajność farby. Zależy ona od rodzaju farby i może się ona nieznacznie różnić w zależności od chłonności podłoża, wzorów, które obecnie mamy na ścianie i siły krycia danej farby. Wpływ na to będą miały także umiejętności osoby malującej i dobór narzędzi. Trzeba wziąć też pod uwagę, że wydajność jest podawana dla jednej warstwy.

Sprawdź: Ile farby potrzeba do pomalowania pokoju?

Jeśli to Twój pierwszy drobny remont i nie masz pojęcia, jak obliczyć koszt takiego zabiegu, możesz skorzystać z gotowego kalkulatora i sprawdzić, jaki będzie przybliżony koszt wykonania murowanego ogrodzenia. Kalkulator w prosty sposób odpowie na wiele Twoich pytań, wystarczy, że wpiszesz cenę jednostkową cegły, planowaną ilość słupków ogrodzeniowych oraz ich wysokość. Te dane umożliwią kalkulatorowi obliczenie liczby cegieł niezbędnych do postawienia ogrodzenia. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne stawianie ogrodzenia pozostanie Ci jeszcze doliczyć koszt zaprawy. Natomiast, jeśli wolisz skorzystać z pomocy fachowca musisz jeszcze dodać koszt robocizny.

Sprawdź: Ile cegieł potrzeba do wykonania ogrodzenia?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Masz ochotę wytapetować swój pokój, ale nie masz pojęcia, ile kupić rolek tapety? Boisz się, że kupisz ich za mało bądź za dużo? Twój problem rozwiąże kalkulator – obliczy on za Ciebie ilość niezbędnych rolek.
Masz ochotę wytapetować swój pokój, ale nie masz pojęcia, ile kupić rolek tapety? Boisz się, że kupisz ich za mało bądź za dużo? Twój problem rozwiąże kalkulator – obliczy on za Ciebie ilość niezbędnych rolek.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama