reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Czy wiesz jak grillować metodą barbecue?

Czy wiesz jak grillować metodą barbecue?

Barbecue to technika powolnego pieczenia pośredniego dużych kawałków mięsa w niskiej temperaturze i dużej ilości dymu. Zapoznaj się z moimi radami, jak właściwie wykorzystać zalety tej techniki grillowania.

Techniką barbecue najlepiej piec duże, twarde mięsa, wymagające długotrwałej obróbki cieplnej, jak np. prosię, mostek wołowy, łopatki wieprzowe. Reszta mięs oraz warzywa również można piec w ten sposób, jednak głównie dla uzyskania ładnego aromatu. Mięsa tą metoda piecze się dość długo, ale smak jest o niebo lepszy niż pieczony na otwartym ogniu.

Warto kupić nacierki i mieszanki przypraw specjalnie do grillowania w dymie.

Do barbecie trzeba mieć specjalny piec z głębokim paleniskiem, jednak jeśli nie masz takiego, możesz wykorzystać zwykły grill kotłowy na węgiel. Rozpalasz niewielki ogień, rozmieszczasz rozżarzony węgiel dookoła lub obok tacki na tłuszcz, dodajesz do ognia brykietów węglowych dobrej jakości i kawałków drewna.

Ze zwykłego grilla węglowego z pokrywą także można zrobić miniaturowy piec do barbecue. Umieść pojemnik/tackę na tłuszcz pod jedzeniem ułożonym na ruszcie. Jeżeli czas pieczenia przekracza 30-40 min, wlej do niego odrobinę wody, aby zapobiec wysuszeniu jedzenia.

Pokrywa grilla musi mieć otwory wentylacyjne. Przymknij je lekko, aby zapobiec nadmiernemu uciekaniu dymu i ograniczyć dopływ tlenu, przez co ogień będzie mniej intensywny.

Ustaw pokrywę w takiej pozycji, aby dym owiewał potrawę. Jedzenie powinno się więc znajdować między ogniem a otworem wentylacyjnym.

Aby utrzymać odpowiednią temperaturę, co 40 min dokładaj do pieca kilka z nich za pomocą długich szczypiec. Możesz także położyć na krawędzi żaru kilka świeżych brykietów. Kiedy pokryją się popiołem, przesuń je bliżej środka.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Szaszłyki owocowe z grilla
Szaszłyki owocowe z grilla

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wyoming LLC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama