| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie?

Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie?


Nie musimy godzić się z tym, że w naszym mieszkaniu panuje hałas. Zamontowanie podwieszonych sufitów pochłonie niepotrzebne dźwięki. Czasem wystarczy wymiana okien.

Z kwestią hałasu w mieszkaniu borykają się najczęściej mieszkańcy domów położonych tuż przy drodze. To również problem wielu osób zamieszkujących w blokach przy osiedlowych sklepikach. Ciągły szum budzący lokatorów w środku nocy nie pozwala na komfortowe życie.

Na szczęście istnieje wiele sposobów, żeby zniwelować hałas dochodzący z zewnątrz.

1. Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić jest wymiana starych okien. Drewniane niestety nie spełnią swojej dźwiękoszczelnej funkcji. Najlepiej jest wstawić okna z plastiku. Powinno to znacznie wyciszyć hałasy.

2. Dobrze sprawdzi się także zamontowanie żaluzji antywłamaniowych. Nie tylko uchronią nas przed włamaniem. Warstwa plastiku na zewnątrz ochroni nas przed szumem i innymi dźwiękami ulicy. Minusem jest to, że żaluzje te można zaciągać tylko na noc. W dzień nie wpuszczają do pomieszczenia wystarczającej ilości światła.

Jeśli nękają cię hałasy dochodzące od strony klatki schodowej, najlepiej jest wymienić drzwi wejściowe. Te, których zadaniem jest dźwiękoszczelność powinny być wykonane z PVC i paneli wygłuszających.

Szmery i rozmowy sąsiadów do późnych godzin nocnych spędzają sen z powiek niejednemu mieszkańcowi bloku. W tym przypadku również można zastosować kilka zabiegów, aby zniwelować hałas.

1. podwieszane sufity. Uchronią nas przede wszystkim przed hałasem z góry. Są fantastycznym dodatkiem do aranżacji. Sprawią, że każde wnętrze wyda się ciekawsze. Pomiędzy podwieszoną płytą gipsową, a prawdziwym sufitem znajduje się odpowiednia ilość wełny mineralnej. Wszelkiego rodzaju szmery czy stukanie umilkną.
2. korek na ścianach i suficie. Warstwa korka grubości 1 cm sprawi, że akustyka wnętrza zupełnie się zmieni. Materiał ten pochłania także dźwięki z zewnątrz.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Z kwestią hałasu w mieszkaniu borykają się najczęściej mieszkańcy domów położonych tuż przy drodze. fot. www.kingasliwa.pl
Z kwestią hałasu w mieszkaniu borykają się najczęściej mieszkańcy domów położonych tuż przy drodze. fot. www.kingasliwa.pl

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »