| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak szybko przygotować podłoże pod glazurę i terakotę?

Jak szybko przygotować podłoże pod glazurę i terakotę?


Kuchnia i łazienka to pomieszczenia bez których ciężko się obejść, dlatego podczas ich remontu zwykle bardzo zależy nam na czasie. Jak szybko usunąć starą warstwę płytek, wyrównać powierzchnię i czy na pewno nie da się uniknąć skuwania – odpowiedzi poniżej.

Można oczywiście skorzystać z młotka i przecinaka, ale ten zestaw gwarantuje ciężką i długotrwałą pracę. Szybciej i łatwiej pozbędziemy się zarówno glazury jak i terakoty za pomocą pneumatycznej młotowiertarki z funkcją kucia. Jest to wydatek rzędu 270–570 zł.

Najtaniej będzie zapakować go w grube worki foliowe, papierowe lub z tworzywa sztucznego i samodzielnie zawieźć na wysypisko. Jeżeli gruzu jest dużo, warto zamówić jego wywózkę w profesjonalnej firmie. Kontener może zostać podstawiony, w zależności od potrzeb na 2 godziny, cały dzień lub kilka dni. Można również zamówić usługę załadowania kontenera przez pracowników firmy albo zrobić to samodzielnie. Zależnie od wielkości kontenera, dodatkowych usług oraz regionu kraju musimy liczyć się z kosztem ok. 80–90 zł/m3.

Po dokładnym skuciu poprzedniej glazury należy wygładzić powierzchnię ściany. Zwykle wykonuje się to za pomocą tynku cementowego lub zaprawy podkładowej, jednakże wiązanie w tym przypadku trwa kilka dni. Szybszym sposobem jest wyrównanie powierzchni za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. Należy je przykleić za pomocą specjalnej zaprawy lub przykręcić do stalowych profili przytwierdzonych do ściany. Jeśli zdecydujemy się na to rozwiązanie, ściana będzie gotowa do dalszych etapów pracy juz następnego dnia.

Podłogę po skuciu terakoty należy oczyścić i zagruntować. Materiał, którego użyjemy do wyrównania zależny jest od warunków:
- Jeżeli nierówności są nieduże – ok. 0,5–1 cm – można użyć masy samopoziomującej,
- Jeśli nierówności są większe niż 2 cm należy użyć tradycyjnej zaprawy podkładowej,
- Jeżeli planujemy zainstalować ogrzewanie podłogowe należy użyć masy o wysokiej elastyczności.

Istnieje również możliwość położenia nowej terakoty bez zrywania poprzedniej. Należy wtedy pokryć podłogę podkładową masą renowacyjną, która wyrówna i przygotuje odpowiednio podłoże.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Szybko i łatwo pozbędziemy się glazury i terakoty za pomocą pneumatycznej młotowiertarki z funkcją kucia.
Szybko i łatwo pozbędziemy się glazury i terakoty za pomocą pneumatycznej młotowiertarki z funkcją kucia.

Przewodnik po zmianach przepisów VAT. Plusy i minusy zmian od 1 września 2019 r. - 1 lipca 2020 r.79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

HILLS LTS

HILLS Legal & Tax Solutions S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »