reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Czy wiesz jak radzić sobie z najczęstszymi problemami podczas malowania?

Czy wiesz jak radzić sobie z najczęstszymi problemami podczas malowania?

Zacieki i plamy na ścianach, niewysychanie lub łuszczenie się farby, brak połysku, prześwitywanie podłoża to najczęstsze problemy spotykane podczas malowania ścian i elementów drewnianych. Powodem większości kłopotów występujących podczas malowania są błędy popełniane przez malarza oraz niska jakość farb i narzędzi. Jakich błędów nie popełniać podczas malowania mieszkania i jak sobie radzić w razie kłopotów.

Co zrobić gdy farba nie schnie? Farba nie schnie zapewne dlatego, że podłoże nie było odpowiednio oczyszczone z zabrudzeń, kurzu czy poprzedniej warstwy farby. Należy zedrzeć warstwę świeżej farby za pomocą szpachelki lub odpowiednich środków chemicznych do usuwania farby i oczyścić podłoże (np. szlifierką, potem przetrzyj dokładnie zwilżoną szmatką żeby pozbyć się kurzu), a następnie nanieść ponownie farbę.

Co zrobić gdy farba się łuszczy? Jeśli farba się łuszczy, oznacza to, że została położona na nieodpowiednie podłoże, np. jeśli pomalowałeś farbą emulsyjną farbę kredową albo farbę olejną nałożyłeś na nieosuszone podłoże. Należy zrobić to co w 1 etapie.

Co zrobić gdy świeża farba się marszczy? Oznacza to, że położyłeś zbyt grubą warstwę farby lub położyłeś farbę na mokre podłoże np. podkład nie wysechł dobrze, albo też warstwy nie pasują do siebie jak w przykładzie w etapie 2. Powłokę należy zedrzeć i powtórzyć malowanie. Jeżeli powierzchnia jest mała, można zaczekać aż farba wyschnie, a następnie przetrzeć ją na mokro płótnem ściernym i pomalować farbą nawierzchniową.

Co zrobić gdy pojawią się zacieki od farby? Przyczyną jest położenie zbyt grubej warstwy farby lub malowanie zbyt rzadką farbą gładkich powierzchni. Czekamy aż farba stwardnieje nawet kilka tygodni, a następnie szlifujemy powierzchnię płótnem ściernym, oczyść dokładnie z kurzu i pomaluj od nowa, tym razem jednak zagęszczoną farba jeśli była za rzadka lub cieniej jeśli problem wynikał ze zbyt grubej warstwy farby.

Co zrobić gdy warstwa farby pęka? Pękanie warstwy farby może być spowodowane zbyt dużą ilością lotnych rozpuszczalników w farbie lub niedopasowaniem warstw pod względem składu chemicznego jak w przykładzie z etapu 2. Jeżeli farba pęka na powierzchni drewnianej, przyczyna może być spękanie drewna. Zdzieramy wtedy farbę i wypełniamy szczeliny masa szpachlową do drewna. Po zaschnięciu przeszlifuj płótnem ściernym nierówności i pomaluj jeszcze raz farbą.

Co zrobić gdy warstwa farby odstaje od podłoża? Przyczyną jest zebranie się powietrza między warstwami lub wody, które rozszerzają się od wpływam działania temperatury. Najczęściej zdarza się to podczas malowania niedostatecznie wyschniętego drewna. Odstającą powłokę usuwamy, suszymy drewno, a jeśli są szczeliny to wypełniamy je masą szpachlową do drewna, szlifujemy i malujemy jeszcze raz. Jeśli chcesz uniknąć wybrzuszeń farby, zastosuj farbę mikroporowatą.

Co zrobić gdy powierzchnia matowieje po pomalowaniu? Przyczyną jest niezagruntowane lub źle zagruntowane podłoże. Farba wsiąka w podłoże, pozostawiając matową powierzchnię. Najczęściej widać to na drewnianych powierzchniach. Należy zeszlifować farbę lub odbarwić specjalnym środkiem chemicznym, zagruntować podłoże specjalnym podkładem i pomalować na nowo farbą.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama