reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Czy wiesz jak wymienić deskę w podłodze?

Czy wiesz jak wymienić deskę w podłodze?

Zniszczone fragmenty deski w podłodze należy wymieniać tak, żeby całe drewno było zdrowe i niepopękane. Nie jest to łatwe, ale z moją pomocą uda ci się wymienić deskę w podłodze bez problemu.

Deski łączone na styk możesz podważyć szerokim dłutem. Jeśli masz dłużą deskę odważasz najpierw koniec deski, unosisz do góry i podważaj ja na przemian boki wsuwając w powstałą szczelinę kawałek drewna. Po oderwaniu całej deski wyjmij z niej gwoździe i odetnij zniszczony koniec w ten sposób, aby linia cięcia wypadała na środku belki stropowej lub legara.

Przygotuj nowy odcinek deski o takiej same szerokości i grubości. Jeżeli legary są za wąskie, możesz do nich przybić kawałki łat drewnianych, na których wesprze się nowa deska. Pozostawiony odcinek starej deski i nową przybij do podłoża.

Jeżeli deski są łączone na wpust i pióro musisz obciąć całe pióro wymienianej deski. Używając piły ręcznej uważaj na przewody elektryczne i rury biegnących pod podłogą.

Wsuwając dłuto w szparę po obciętym piórze podważaj jeden bok deski – poluzujesz w ten sposób gwoździe, które będzie łatwo wyjąć obcęgami. Wymontuj też deskę, w której tkwi obcięte pióro i usuń je za pomocą dłuta. Dalej robisz tak samo, ale teraz nowy odcinek deski musi odpowiadać staremu nie tylko szerokością i długością, ale także wymiarami wpustu i pióra.

Montując deski nasadź wpust naprawionej deski na pióro sąsiedniej. Wsuń pióro drugiej wmontowanej deski we wpust sąsiedniej deski, zetknij ze sobą pióra i wpust montowanych dech, zatrzaśnij cały ten układ stając na nim, a na koniec przybij obie deski do legarów.

Wytarte całkowicie deski można odwrócić postępując tak samo jak przy wymianie pękniętych. Jeśli nie będą po odwróceniu przylegały do legarów, przed ponownym ich przybiciem odklej pod nie cienkie paski drewna.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Drewno tekowe
Drewno tekowe

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wojewódka i Wspólnicy Sp. k. Kancelaria Prawa Pracy

Warszawska kancelaria specjalizująca się wyłącznie w pomocy pracodawcom w zakresie zbiorowego i indywidualnego prawa pracy oraz świadczeń pracowniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama