reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > W jaki sposób możemy dokonać wymiany pokrycia dachu?

W jaki sposób możemy dokonać wymiany pokrycia dachu?

Dach w całej konstrukcji domu jest najistotniejszym elementem. Materiał, z którego wykonany jest cały dach ulega zniszczeniu z upływem lat, pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych. Z tego też powodu, koniecznie należy dokonać wymiany pokrycia dachu, aby zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo jego mieszkańcom.

Aby dokonać prawidłowej oceny, czy pokrycie dachu jest konieczne należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Często tego rodzaju wybór zależy od indywidualnej oceny inwestora. Zazwyczaj wymiany dokonuje się w momencie, kiedy dach wygląda nieatrakcyjnie. Jednakże, warto pamiętać o tym, iż dach stanowi swego rodzaju bazę ochronną całego domu, chroniąc dom przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznym. Koniecznie należy dokonać remontu pokrycia dachu, kiedy do pomieszczeń dostaje się woda. Przeciekająca woda do domu może spowodować wiele kosztownych szkód, które w efekcie mogą przekroczyć wartość generalnego remontu pokrycia dachu.

Zobacz również serwis: Najem

Kilka sprawdzonych metod usprawnienia pokrycia dachu – zdaniem ekspertów

1. Najrzadziej i w ostateczności poleca się wymianę całego dachu. Jedyną korzyścią z całkowitej wymiany jest to, że nie płacimy zarówno za wywóz opadów z dachu i jego całkowitą rozbiórkę. Jednakże, porównanie efektu końcowego wymiany całego dachu z remontem tylko niektórych jego części jest jednakowy,
2. Najkorzystniejszą możliwością jest zamontowanie nowego pokrycia dachu, a przy tym takiego samego jak poprzednie. Polega to na tym, że montujemy cały nowy dach, a jednocześnie pozbywamy się starego. Wymiana ta jest najkorzystniejsza, ponieważ jest prosta i szybka,
3. Zaleca się także dokonać zmiany dachu zbudowanego z ciężkich materiałów na pokrycie lekkie. Jeżeli po zdjęciu starego dachu, pokrycie ulegnie znacznemu zniszczeniu, można dokonać poziomowania połaci,
4. Można także zmienić pokrycie ciężkiego dachu w miejsce lekkiego.

Wybór wymienionych powyżej rozwiązań jest trudny. Nie ma tu żadnej reguły. Zależy to przede wszystkim od tego, w jakim stanie są więźby.

Całkowity remont dachu nie musi polegać na tym, żeby od razu pozbyć się starego, zniszczonego dachu. Pokrycie dachu można odnowić poprzez zastosowanie wielu niezbędnych napraw oraz jego przeróbek. Warto pamiętać o tym, że decydując się na wymianę dachu – najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wymieniać ciężkie pokrycia dachu na lekkie – przy zachowaniu takiej samej konstrukcji nośnej.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dach w całej konstrukcji domu jest najistotniejszym elementem. Materiał, z którego wykonany jest cały dach ulega zniszczeniu z upływem lat, pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych.
Dach w całej konstrukcji domu jest najistotniejszym elementem. Materiał, z którego wykonany jest cały dach ulega zniszczeniu z upływem lat, pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych.

Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Warzecha – Ważydrąg

Ekspert podatkowy, księgowa, właścicielka Biura Rachunkowego EVA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama