reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak ocieplić strych?

Jak ocieplić strych?

Ocieplenie stropu lub dachu to gwarancja zmniejszenia zużycia energii niezbędnej do ogrzewania pomieszczenia. Należy pamiętać, że ciepłe powietrze unosi się do góry a tym samym ucieka na zewnątrz przez nieocieplony strych.

Zasada ocieplania jest bardzo prosta im grubsza i jakościowo lepsza warstwa izolacji tym mniej wydacie na ogrzewanie. Jeżeli poddasze nie jest przeznaczone do zamieszkania wystarczy ocieplić jedynie strop.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa z poddaszem użytkowym. W takim wypadku należy ocieplić dach i ściany a podłogę pozostawić bez dodatkowej izolacji. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami do izolacji strychu są wełna mineralna lub włókno szklane. Przyjmuje się, że minimalna grubość warstwy ociepleniowej z wykorzystaniem wełny mineralnej to 15 cm, o ile masz taką możliwość warto zwiększyć ją do 20-25 cm.

Materiały izolacyjne dostępne są w rolkach lub arkuszach. Łatwiejsze w układaniu są izolacje pakowane w rolki.

Podczas pracy z materiałami izolacyjnymi pamiętaj o tym, aby bezwzględnie stosować maskę na twarz, okulary, rękawice ochronne oraz ubranie robocze.

Podczas izolacji stropu nie zapomnij o zabezpieczeniu znajdujących się na strychu zbiorników z wodą i rur. Z powodu braku izolacji mogą zacząć przemarzać.

Polecamy: Jak rozwiązać problemy z rurami

Istotnym elementem jest też wyprowadzenie wszystkich przewodów elektrycznych biegnących po podłodze ponad warstwę izolacyjną, w ten sposób unikniesz nadmiernego ich nagrzewania się.

Ocieplając dach upewnij się, że po rozłożeniu materiału izolacyjnego będzie on miał odpowiednią wentylację, zadbaj również o to, aby starannie zabezpieczyć go przed wilgocią. Od strony mieszkalnej izolację termiczną musisz zabezpieczyć folią paroprzepuszczalną.

Czytaj także: Jak zamontować oprawy podsufitowe

Folie te pełnią wiele istotnych funkcji: chronią przed zaciekaniem, odprowadzają wilgoć z warstwy ociepleniowej, chronią przed wiatrem materiał izolacyjny.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Kowalska-Matis

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama