reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jakie materiały należy wykorzystać do ocieplenia dachu?

Jakie materiały należy wykorzystać do ocieplenia dachu?

Aby zatrzymać jak najwięcej ciepła od góry domu, należy odpowiednio dobrać materiały. W tym celu warto zastanowić się, jakie materiały będą najkorzystniejsze, a przy tym należy porównać ceny różnych oferowanych produktów na rynku.

1. Niewentylowane, czyli pełne – co oznacza, że stropy nie mają w ogóle przestrzeni. W przypadku tarasu, spadek powinien mieścić się w granicach 3–5% lub 1,5-2,5%.

Dach odwrócony, który jest odmianą stropodachu jest trwalszy od stropodachu tradycyjnego. Z tego powodu, że w jej skład wchodzi powłoka hydroizolacyjna, która zapewnia ochronę przed różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także przed niekorzystnymi warunkami klimatycznymi.

Przed przystąpieniem do ocieplenia dachu, warto skonsultować tę kwestię z fachowcem tzn. z konstruktorem, w celu zapytania go, czy można w jakiś sposób go obciążyć.

2. Wentylowane – znajdujące się pomiędzy stropem a pokryciem. Między tymi elementami znajduje się też przestrzeń, która umożliwia przepływ powietrza. Wentylowanie polega przede wszystkich na umożliwieniu zarówno wlotu, jak i wylotu powietrza z poszczególnych przestrzeni.

W sytuacji, kiedy dach jest szczelny, wystarczy dokonać uzupełnienia termoizolacji stropu nad ostatnio położoną kondygnacją.

Prawidłowe dopasowanie materiałów do ocieplenia dachu, zależy od projektu budowy domu. Aby korzystnie ocenić grubości materiałów termoizolacyjnych należy dokonać w tym celu stosownych pomiarów i zapoznać się także z parametrami obecnego stropodachu. Fachowcy zalecają, aby grubość stropodachu mieściła się w granicach co najmniej 30 cm. W przypadku, kiedy stropodach jest wentylowany, istnieje duży wybór wykorzystywanych materiałów np. płyty ze styropianu, maty z wełny mineralnej, strzępi wełny.

Zobacz serwis: Nieruchomości

Materiały, które są wykorzystywane do budowy dachów spełniają szereg istotnych funkcji. Do pokrycia dachu wykorzystuje się np. pokrycia bitumiczne, stanowiące paraizolację dla nowych warstw. Dla lepszej jeszcze ochrony zaleca się je sukcesywnie wyrównywać, uszczelniać lub też ponacinać pęcherze. W przypadku np. starego poszycia dachu, warto ocieplać go styropianem. Zaleca się także w tym celu zastosować warstwę oddzielającą np. z folię, która jest układana na wysokości termoizolacji. Można także zastosować inne rozwiązania tj. klasyczne, z wykorzystaniem warstw mocowanych mechanicznie albo należy wykonać dach o odwróconych układzie warstw.

Zobacz serwis: Ekologiczny dom

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama