| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak naprawić drzwi harmonijkowe?

Jak naprawić drzwi harmonijkowe?

Drzwi harmonijkowe są często stosowane jako oddzielenie pokoju od garderoby. Niekiedy, jeśli jest zbyt mało miejsca na tradycyjne skrzydłowe drzwi występują w kuchni lub pokoju. W małych mieszkaniach oddzielają również pokoje, szczególnie te przejściowe.

Zatem drzwi harmonijkowe są sprzymierzeńcem osób, które muszą rozwiązać problemy związane z małą przestrzenią w domu czy mieszkaniu.

Najczęstsze usterki związane z użytkowaniem drzwi harmonijkowych dotyczą ich niewłaściwego zamykania się – wówczas między skrzydłami tworzy się szczelina, która również psuje estetykę drzwi. Powodem takiej sytuacji – niewłaściwego zamykania się drzwi, może być źle wykonany montaż drzwi lub zawilgocenie materiału, z którego zostały wykonane. Na szczęście usterki te można usunąć domowymi sposobami. Zatem do pracy!

By drzwi harmonijkowe działały prawidłowo, musi być odpowiednio ustawiony bolec w prowadnicy dolnej, jak również należy dobrze wyregulować odległość drzwi od ściany.

Po pierwsze wyjmij drzwi z prowadnicy.

By to zrobić należy unieść drzwi – w tym celu złap drzwi od dołu i podnieś je do momentu, aż górne bolce znajdą się poza prowadnicą. Skontroluj wysokość drzwi, a następnie zmierz miarką wysokość drzwi potrzebną do ich prawidłowego działania. Dolnym bolcem wyreguluj wysokość drzwi.

Teraz załóż drzwi umieszczając najpierw górne bolce w prowadnicy, a następnie dolny bolec w prowadnicy dolnej.

Polecamy: Jakich zasad przestrzegać przy drobnych naprawach

Prawidłowa odległość drzwi od ściany gwarantuje zlikwidowanie szpar miedzy skrzydłami drzwi. 

Czytaj także: Wymiana drzwi wejściowych

Aby to zrobić musisz przekręcić śrubkę w mechanizmie znajdującym się w górnej prowadnicy. Odpowiada on za odległość skrzydeł drzwi od ścian. Śrubkę należy przekręcić w stronę przeciwną niż ruch wskazówek zegara.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »