| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak naprawić moskitierę?

Jak naprawić moskitierę?

Szczególnie w okresie wiosenno – letnim moskitiery są bardzo przydatne – chronią wnętrze domu przed drobnymi owadami, które uprzykrzają życie domownikom, a tym samym pozwalają na spokojny sen przy otwartym oknie.

Niestety tak jak wszystko również moskitiery ulegają zniszczeniu. Czasem nieopatrzne szarpniecie, zabawy dzieci lub psoty kota mogą spowodować podziurawienie materiału. Taką podartą moskitierę można oczywiście wymienić na nową.

Materiał moskitiery najczęściej znajduje się w ramie drewnianej lub metalowej. Ta rama – ramiak mocowany jest do otworu drzwiowego lub okiennego za pomocą haczyków. Po zdjęciu z nich ramy należy moskitierę oddzielić od ramy. Jeśli ramiak jest drewniany – delikatnie podważ jego wewnętrzną część wkrętakiem.

Jeśli rama popęka lub połamie się – będziesz miał dodatkową pracę. Przy drewnianych ramach materiał moskitiery może być przymocowany do ramy zszywkami lub gwoździkami, które łatwo odejdą po podważeniu ich wkrętakiem.

Przy metalowym ramiaku będziesz musiał podważyć wkrętakiem gumową uszczelkę, która przytrzymuje moskitierę.

Teraz zmierz ramę i powiększ wymiary o 5 cm – taką szerokość i długość podaj w sklepie budowlanym, w którym będziesz kupował siatkę. W niektórych sklepach personel docina materia na wymiar.

Zapas materiału zawiń przy brzegach – w ten sposób wzmocnisz krawędzie siatki.

W przypadku drewnianej ramy zamocuj materiał zszywkami po wewnętrznej stronie, następnie włóż wewnętrzną część ramy. Jeśli mocujesz moskitierę na ramie metalowej wówczas pamiętaj o dokładnym ułożeniu uszczelki.

Bez względu na rodzaj ramy ważne jest dobre naciągnięcie siatki.

Polecamy: Jak zainstalować karnisz

Nie zawsze trzeba wymieniać rozdartą moskitierę. Jeśli dziura jest niewielka można ją załatać. Wytnij z materiału na moskitierę kawałek większy o 5 cm niż dziurka. Spuść kilka nitek z każdego boku wyciętej łatki. Zagnij boki pod kątem prostym i przyłóż łatkę na dziurę.

Przepleć zagięte nitki na drugą stronę i zagnij je z tyłu moskitiery.

Czytaj także: Jak konserwować i naprawiać parasole i markizy ogrodowe

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Kędzia

Przemysław Kędzia, prezes Business Media Software Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »