reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jakich zasad przestrzegać przy drobnych naprawach?

Jakich zasad przestrzegać przy drobnych naprawach?

Zanim przystąpisz do różnego rodzaju prac naprawczych i remontowych w Twoim domu pamiętaj o pięciu fundamentalnych zasadach, które pozwolą ci bezpiecznie i szybko dokonać tych napraw.

Zawsze, gdy zamierzasz dokonać napraw związanych z hydrauliką i elektryką w Twoim mieszkaniu – wyłączaj zasilanie elektryczne oraz zamykaj zawór odcinający wodę. W przypadku instalacji elektrycznej związane jest to z Twoim bezpieczeństwem, natomiast zamykanie zaworu wody może uchronić twoje mieszkanie przed zalaniem (często też mieszkanie sąsiada mieszkającego piętro niżej).

Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami, zachowuj kolejność czynności. Gdy dokonujesz demontażu jakiegoś urządzenia czy instalacji zapisuj kolejność wykonywanych działań, unikniesz wtedy trudności przy ponownym montażu. Mimo, iż niekiedy projekt wygląda bardzo prosto nie rezygnuj z instrukcji, pozwoli Ci to skrócić czas wykonania pracy.

Jest to niezwykle prosta zasada, ale niezwykle ważna mówi o tym, że zawsze zakręcasz w prawo a odkręcasz w lewo (wyjątkiem od tej zasady są niektóre części hydrauliczne, które mają lewy gwint, który zakręcasz w lewo, a odkręcasz w prawo).

Gdyby zdarzyło Ci się, iż gwint nakrętki lub wkrętu jest uszkodzony i nie możesz go wkręcić koniecznie wymień go na nowy.

Nie zapominaj, iż wykonując niektóre prace naprawcze czy remontowe koniecznie musisz włożyć ubranie ochronne, np. malując czy szlifując.

Gdy zamierzasz dokonać naprawy lub drobnego remontu w domu zagospodaruj sobie odpowiednią ilość czasu.

Polecamy: Etapy prac

Nie rozpoczynaj pracy, gdy się śpieszysz lub masz niewiele czasu, może to powodować niepotrzebne zdenerwowanie.

Istotne jest też, by nikt Cię nie poganiał przy wykonywaniu pracy, gdyż naprawa sprzętów domowych wymaga czasu i cierpliwości. Trud jednak się opłaca, gdyż nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale masz satysfakcję z samodzielnie wykonanych zadań.

Czytaj także: Jak naprawić uszkodzone krzesło

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Hanna Bartkowiak

Konsultant/Zespół Doradców Unijnych SmartConsulting S.K.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama