reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak naprawić lub wymienić pękniętą płytkę?

Jak naprawić lub wymienić pękniętą płytkę?

Ściana bądź podłoga pokryta płytkami ceramicznymi to estetyczna, trwała i odporna na ścieranie powierzchnia. Zdarza się jednak, że podczas prac remontowych w domu, np. malowania czy wymiany okien przez nieuwagę upuścisz na taką powierzchnię ciężki przedmiot, który spowoduje pęknięcie bądź też wykruszenie płytki.

Kamyki rada na małe pęknięcia

Jeżeli pęknięcie jest niewielkie, możesz je łatwo naprawić wypełniając szczelinę klejem epoksydowym lub silikonem z odpowiednią domieszką barwnika. W przypadku gdy płytka nie jest pęknięta a jedynie wykruszona, np. na środku, rozwierć wykruszenie, a w to miejsce wstaw „plombę” wykorzystując w tym celu, np. mały barwny kamyk. Wklej go i zafuguj. Pamiętaj, aby w płytce wiercić otwór stopniowo zwiększając grubość wiertła. Wierceniem od razu wiertłem o dużej średnicy możesz spowodować zniszczenie płytki. Podczas wiercenia w tak kruchym materiale nie używaj, tzw. udaru, ponieważ dodatkowe drgania mogą doprowadzić do zniszczenia płytki.

Polecany produkt: 30 pomysłów na zarabianie w domu

Polecany produkt: Związki partnerskie - prawa, majątek, podatki - PDF

Polecany produkt: Rozwód - opieka nad dziećmi, podział majątku

Wymiana płytki

W przypadku dużego pęknięcia, płytkę należy wymienić. W tym celu usuń fugę ze spoiny otaczającej płytkę. Możesz wykruszyć ją wkrętakiem albo specjalnym nożem do usuwania fug. Rób to bardzo ostrożnie, aby podczas tych prac nie uszkodzić sąsiednich płytek.

Polecamy: Jak wymienić płytkę ceramiczną

Klej pod płytką rozmiękcz rozgrzanym żelazkiem przykładając je przez wilgotną ściereczkę do uszkodzonej płytki. Pamiętaj, aby nie nagrzewać innych płytek. Po nagrzaniu płytki usuń ją podważając szpachelką bądź małym łomem.

Gdy usuniesz już uszkodzoną płytkę, wyskrob spod niej stary klej, a w to miejsce nałóż nową zaprawę. Dociśnij płytkę używając obciążnika, np. grubej książki i pozostaw obciążoną na 24 godziny.

W przypadku, gdy wymieniana płytka znajduje się na ścianie przyklej ją taśmą. Po wyschnięciu usuń nadmiar kleju ze szczelin i nałóż nową fugę. 

Czytaj także: Jak naprawić podłogę z płytek PCV

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ostatnia aktualizacja:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jeżeli pęknięcie płytki jest niewielkie, możesz je łatwo naprawić wypełniając szczelinę klejem epoksydowym lub silikonem z odpowiednią domieszką barwnika
Jeżeli pęknięcie płytki jest niewielkie, możesz je łatwo naprawić wypełniając szczelinę klejem epoksydowym lub silikonem z odpowiednią domieszką barwnika

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

MDDP Outsourcing

Nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama