reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak układać płytki ceramiczne na podłodze?

Jak układać płytki ceramiczne na podłodze?

Płytki ceramiczne to jeden z najpopularniejszych materiałów do wykładania podłóg. Idealnie pasują do kuchni, łazienek, przedpokoi, balkonów, tarasów, warsztatów, garaży. Taką popularność zawdzięczają sobie dzięki dużej odporności na wilgoć i ścieranie oraz łatwemu utrzymaniu ich w czystości.

Jeżeli zdecydujesz się wyłożyć płytkami któreś z pomieszczeń oblicz ile metrów kwadratowych płytek potrzebujesz, pamiętaj o tym abyś zakupił kilka dodatkowych płytek na wypadek uszkodzenia podczas docinania.

Narzędzia niezbędne do układania to: krzyżyki dystansowe do wyrównywania spoin, szpachelka z zębami do rozprowadzania kleju, młotek gumowy, obcęgi, piła do przecinania terakoty, klej, plastikowa paca oraz fuga do wypełnienia spoin.

Przed zakupem zdecyduj, jaki sposób układania płytek wybierasz. Podstawowe to: prosto lub w karo. Podczas układania prostego na docięcia zużyjesz do 10% całkowitej powierzchni, a w karo do 15%. Etap zakupu to czas na zastanowienie się nad ewentualnymi paskami ozdobnymi czy też dekorami i sposobem rozplanowania ich w pomieszczeniu.

W pomieszczeniach foremnych zalecane jest układanie płytek prosto. Natomiast w pomieszczeniach o nieregularnych kształtach lepiej jest układać płytki w karo. Szerokość spoin pomiędzy płytkami uzależniona jest od rodzaju i wielkości płytek.

Pierwszą czynnością, jaką powinieneś zrobić przed przystąpieniem do układania płytek to wyznaczenie dwóch prostopadłych linii bazowych przebiegających przez środek pomieszczenia. Od tego punktu zacznij układać kolejno po jednej płytce - od punktu przecięcia się linii w kierunku ścian.

Polecamy: Jak ciąć i przyklejać płytki

Aby ustrzec się ewentualnych błędów przed przystąpieniem do właściwego przyklejania ułóż płytki na sucho wkładając pomiędzy nie plastikowe krzyżyki dystansowe.

Ten sposób pozwoli na wyeliminowanie ewentualnych błędów, a co za tym idzie uniknięcie strat. 

Czytaj także: Jak naprawić podłogę z płytek PCV

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Płytki ceramiczne to jeden z najpopularniejszych materiałów do wykładania podłóg
Płytki ceramiczne to jeden z najpopularniejszych materiałów do wykładania podłóg

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Szymański

Doradca podatkowy z Departamentu Kontroli Podatkowych Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama